Domov Zdravie, krása a životný štýl S vodným skútrom vám nehrozí nudné leto

S vodným skútrom vám nehrozí nudné leto

podľa Viktor Fiala
S vodným skútrom vám nehrozí nudné leto

Ak stojíte pred dilemou, aký a či vôbec vodný skúter kúpiť, nasledujúce riadky vám s rozhodnutím pomôžu. Vodný skúter vám umožní zažiť nejedno dobrodružstvo a dobre poslúži na zabavenie celej rodiny. Samozrejme, že je potrebné brať ohľad na viac aspektov a kúpiť skúter, ktorý bude ako ušitý pre vaše potreby.

Vodné skútre nielen na zábavu

Vodné skútre sa podobne ako štvorkolky využívajú na mnohé účely. Ich prvotnou úlohou bola záchrana životov a možnosť sa dostať aj do neprístupných miest. Záchranári vďaka vodným skútrom za pár minút zdolajú kilometre a vedia z vody dostať topiaceho sa prakticky kdekoľvek. Neskôr sa vodný skúter začal využívať na individuálnu alebo rodinnú zábavu. Stal sa taktiež neodmysliteľnou súčasťou letných vodných športov a medzinárodných pretekov. Hlavne vodné skútre Sea-Dooako stvorené na akčnú zábavu pre každého bez rozdielu veku či pohlavia. Ak si chcete na skútri zajazdiť sami, vsaďte na športové varianty, na ktorých sa jazdí postojačky. Pre rekreačnú jazdu a jazdu s rodinou sa viacej hodia skútre so sedačkami, ktoré sú stabilnejšie a bezpečnejšie. Uvidíte, že na robustnom skútri sa nebude obávať jazdy vaša drahá polovička a ani deti.

Vyberáme vodný skúter

Už sme spomínali, že vodný skúter Sea-Doo môžete riadiť v stojacej polohe alebo v sede. Oba modely vám umožnia robiť rôzne triky a ostro strihať zákruty. Rozdiel je len v tom, že sedací typ je pohodlnejší a poskytne vám komfort aj počas dlhšej jazdy. Ďalšou výhodou vodného skútra na sedenie je, že umožňuje v zadnej časti pripevnenie ostatných športových pomôcok. Vďaka tomu si môžete dopriať jazdu na vodných lyžiach alebo v nafukovacom kolese. Iste využívate počas leta pri mori prenájom vodných atrakcií. S vlastným vodným skútrom si užijete celodenné vodné atrakcie a neminiete ani cent. Ak máte väčšiu rodinu, zakúpiť sa dajú dokonca vodné skútre s tromi až štyrmi miestami na sedenie. V prípade, že obľubujete rýchlu jazdu, sústreďte sa na silu resp. výkon motora a pevnosť, odolnosť vonkajšej konštrukcie. Pri ceste na dovolenku vás môže potrápiť váha skútra. Niektoré vážia aj tristo kilogramov. Overte si možnosti vášho vozidla a prívesu na skútre.

Pred prvou jazdou

Jazdiť na vodnom skútri nemôžete bez preukazu. Preukaz si hravo vybavíte po absolvovaní približne trojdňového kurzu vodcu malého plavidla. Kurz vás pripraví teoreticky aj prakticky na všetky eventuality, ktoré sa pri jazde na skútri môžu pritrafiť. Následne si vybavte poistenie, zaevidujte skúter na Štátnej správe plavidiel a po získaní evidenčnej značky sa môžete vybrať na prvú súkromnú jazdu.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ