Domov Technika a internet Batéria ako úložisko energie: Prečo je fyzická lepšia než virtuálna?

Batéria ako úložisko energie: Prečo je fyzická lepšia než virtuálna?

podľa Viktor Fiala
Batéria ako úložisko energie: Prečo je fyzická lepšia než virtuálna?

Disponujete fotovoltaikou, resp. fotovoltikou a vaším hlavným cieľom je ekologickosť a energetická sebestačnosť? Aby tomu bolo naozaj tak, je dôležité siahnuť po riešeniach na uskladňovanie energie. Ktoré je pre vás lepšou voľbou?

 Fotovoltika a batérie na uloženie prebytkovej energie

Fotovoltaika, resp. fotovoltika je v súčasnosti atraktívnym zeleným riešením pre všetkých, ktorí chcú byť aspoň čiastočne energeticky sebestační. Vyrobenú solárnu energiu však nie vždy vieme všetku rovno spotrebovať. Na to, aby ste ju zužitkovali na maximum, potrebujete batériové úložisko, s ktorým ju viete využiť neskôr, keď je to pre vás výhodné. Možnosti máte dve. Zvoliť si môžete virtuálnu alebo fyzickú batériu.

Porovnanie virtuálnej a fyzickej batérie

Ktorá z týchto dvoch možností ponúka viac? Virtuálna batéria je rozhodne jednoduchšou cestou, keďže nevyžaduje montáž žiadnych špeciálnych zariadení a v podstate fyzicky neexistuje. Vaša prebytková solárna energia automaticky preteká cez elektromer späť do elektrickej siete a vy si ju za poplatok a iba účtovne uskladňujete. Keď príde čas na jej čerpanie, spotrebovávate elektrinu z distribučnej siete, ktorá však rozhodne nie je čisto zelená. Okrem toho máte tiež častokrát vymedzený objem uskladňovanej energie a čas, počas ktorého ju môžete spotrebovávať. Zo samotnej služby virtuálnej batérie naviac ani príliš neprofitujete, keďže za svoju vlastnú „zelenú energiu” platíte iba o niečo menej ako pri bežne spotrebovanej elektrine.

Výhody fyzického batériového úložiska sú v jednoznačnej prevahe. Nielenže máte istotu, že uskladnená energia je naozaj zelená, naviac ju ani zbytočne nepreplácate. Stavte na smart batériové úložisko brAIn od FUERGY, ktoré ponúka viac funkcionalít než bežná fyzická batéria uskladňujúca čisto iba solárne prebytky. Úložisko brAIn dômyselnejšie narába s vyrobenou zelenou energiou a snaží sa ju zužitkovať bez zbytočných strát. Analyzuje širokú škálu online dát a predikcií, na základe ktorých sa autonómne nabíja a vybíja podľa potreby užívateľa aj elektrickej siete. To sa deje neustále v režime 24/7, čím sa kapacita úložiska využíva naplno. Hoci inštalácia fyzického úložiska môže byť časovo a finančne o niečo náročnejšia, odmenou vám bude technológia, ktorá si na seba zarába sama. Stávate sa energeticky sebestačnejšími, ekologickými a o pár rokov, keď si na seba úložisko samé zarobí, si môžete užívať zelenú energiu zadarmo.

Chcete znížiť svoju spotrebu elektrickej energie? Vďaka nepretržitému online monitorovaniu a pokročilým predikčným mechanizmom ju môžete vykryť práve elektrinou uskladnenou vo fyzickej batérii brAin.Batéria ako úložisko energie: Prečo je fyzická lepšia než virtuálna?

Batéria na lízing ako ideálny kompromis pre firmy

Keďže vyššie obstarávacie náklady bývajú jednou z prekážok pri rozhodovaní sa o kúpe vlastnej fyzickej batérie, určite ako firma oceníte riešenie v podobe batériového úložiska na prenájom. Zaobstarajte si ho vo forme modelu Energia ako služba od spoločnosti FUERGY. Vďaka nej budú vaše investičné náklady nulové, benefity bohaté a úspory okamžité.

Majiteľom úložiska je v tomto prípade FUERGY, investor alebo iná tretia strana. Úložisko si na seba zarába tak, že reguluje vašu výrobu a spotrebu elektrickej energie podľa potreby elektrickej siete. Za pomoc sieti je následne finančne odmeňované. Nielenže tak dokážete vyťažiť zo svojej fotovoltiky maximum, naviac získavate aj fixný podiel z dosiahnutých úspor. 

Fuergy ako jednotka v oblasti smart energetických riešení

Spoločnosť FUERGY, tvorená tímom špecialistov s desiatkami rokov skúseností, je na slovenskom trhu aktuálne bezkonkurenčnou jednotkou v oblasti smart energetických riešení novej generácie. Pracuje na lepšej budúcnosti energetiky pre firmy i domácnosti. S FUERGY šetríte počiatočné náklady, čas, využívate celý potenciál energie i najlepšie ceny elektriny na trhu. Staňte sa  súčasťou tohto prelomového riešenia aj vy.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ