Domov Technika a internet Novinka: Rýchloupínacie snehové reťaze, ktoré vám v zime uľahčia život

Novinka: Rýchloupínacie snehové reťaze, ktoré vám v zime uľahčia život

podľa spravca

V zimnom období nestačí mať kvalitné zimné pneumatiky. Ak chcete jazdiť bezpečne, potrebné sú aj kvalitné snehové reťaze. Využijete ich nielen na cesty do vyššie položených oblastí, ale aj pri nečakanej snehovej nádielke a nestíhajúcich cestároch. Reťaze nepatria do povinnej výbavy motoristov, ale v horských oblastiach môže byť ich nasadenie povinné. Práve v blízkosti horských a lyžiarskych stredísk sú si vedomí tejto povinnosti a reťaze sú tam najdrahšie, preto je lepšie byť dopredu pripravený.

NOVINKA NA TRHU

Skvelou novinkou na trhu sú rýchloupínacie snehové reťaze značky MODULA – snehové reťaze od špecialistu v tomto odvetví. Sú to polyuretánové samodoťahovacie snehové reťaze, vhodné aj pre vozidlá, na ktoré nie je možné nasadiť klasické oceľové snehové reťaze z dôvodu nedostatku miesta medzi mechanickými časťami vozidla a pneumatikami. Sú tiež ideálne pre nízkoprofilové pneumatiky a čo je veľmi dôležité – nahadzujú sa veľmi rýchlo a jednoducho. Dokážete sa rýchlo vyhrabať zo snehu späť na cestu, zatiaľ čo sa ostatní so špinavými rukami trápia s nahadzovaním reťazí so zložitým systémom upevnenia.

Univerzálny systém upevnenia je vhodný pre všetky typy kolies – nezáleží na tom, či máte hliníkové disky alebo plechové s puklicami. Nie je potrebná žiadna predmontáž, pretože presne sadnú na váš rozmer kolies a pneumatík. Upínací mechanizmus snehových reťazí MODULA spája patentovaný upínací pákový systém, ktorý zabezpečuje správne nasadenie na kolesá bez najmenšej námahy.

Keď sa s autom pohnete, reťaze MODULA sa na kolesách samé vycentrujú a dopnú, bez potreby opätovného manuálneho dopínania, ako si to vyžadujú tradičné snehové reťaze. Práve preto sa pri ich inštalácii nezašpiníte a reťaze budú držať pevne a bezpečne.

Reťaze sú vyrobené z odolného polyuretánu a časti, s ktorými počas nahadzovania manipulujete, sú opatrené protiklznou gumou. Sú veľmi šetrné k hliníkovým diskom, vďaka ich patentovanému systému dopínania. Sú vhodné na použitie pre všetky typy motorových vozidiel.

SPRÁVNA VEĽKOSŤ SNEHOVÝCH REŤAZÍ

Snehové reťaze a ich veľkosť sa vyberá podľa typu vozidla a podľa rozmeru pneumatík. Na bočnej strane vašich pneumatík sa nachádzajú tri číselné údaje oddelené lomkou. Posledné dvojčíslie potrebujete k tomu, aby ste zistili, akú veľkosť reťazí budete potrebovať.

 

 

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ