Domov Nakupovanie, oblečenie, móda Akú farbu zlatých svadobných obrúčok zvoliť?

Akú farbu zlatých svadobných obrúčok zvoliť?

podľa spravca

Vzrušenie z výberu zásnubného prsteňa je skutočne obrovské pre každého muža. Je to prsteň, ktorý bude chcieť nosiť jeho vyvolená po zvyšok svojho života, takže musí byť dokonalý! Nehovoriac o výbere svadobných obrúčok, ktorými si budúci mladomanželia spečatia svoj sľub na celý život. Čo si všímať pri výbere zlatých prsteňov z hľadiska ich farby? Nechajte sa aj vy inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Výber v žiadnom prípade neodkladajte na neskôr

Na úvod treba dodať jednu základnú informáciu – „darujte“ si aspoň dva až tri mesiace na výber dokonalých svadobných obrúčok, a to pred dátumom svadby. Tentokrát budete potrebovať na prehľadanie, skúmanie cien a opätovné prezeranie prsteňov, ktoré vás upútali, dostatok času. Ak máte srdce nastavené na vlastné svadobné obrúčky, pre Zlatníctvo Košice nie je ani táto požiadavka žiadny problém!

Žlté zlato

Žlté zlato je ideálna a tradičná voľba pre väčšinu párov. Zvážte kúpu zlatej obrúčky s 18, 14 alebo 9 karátovým zlatom, pretože sú kombinované so silnejšími kovmi a lepšie vyhovujú požiadavkám každodenného života. Hoci je zlatý prsteň s 22 karátmi zarážajúci, môže byť príliš mäkký na to, aby sa nosil každý deň.

Biele zlato

Svadobné obrúčky z bieleho zlata sú často pokryté ródiom, aby sa zlepšil ich vzhľad. Toto pokovovanie sa časom opotrebuje, ale dá sa ľahko znova naniesť, vďaka čomu bude vaša svadobná obrúčka opäť lesklá, čistá a pripravená na ďalšie nosenie.

Ružové zlato

Ružové zlato sa vytvára pomocou zliatiny kovov, medzi ktoré patrí prírodné žlté zlato, meď a niekedy dokonca striebro a zinok. Tieto svadobné obrúčky sa môžu pohybovať od tmavej, takmer medenej červenej až po svetlú a žiarivú červenohnedú farbu – v závislosti od kovov použitých v zliatine. Ružové zlato má svoje jedinečné čaro, no vo všeobecnosti možno povedať, že každý typ zlata dokáže podčiarknuť krásu a čistotu nevesty a ženícha. Ak sa chcete predsa len poradiť, neváhajte a kontaktujte Zlatníctvo v Košiciach, kde vám odborníci poradia s výberom, a to na základe vašich individuálnych predstáv a požiadaviek.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ