Domov Zdravie, krása a životný štýl Omrzela vás mestská doprava? Vyskúšajte kolobežku

Omrzela vás mestská doprava? Vyskúšajte kolobežku

podľa spravca

Jazda po meste nie je niekedy jednoduchá a môže výrazne skomplikovať naše plány. Ak si však vyberiete inú alternatívu ako je motorové vozidlo, do cieľa dorazíte skôr, ako by ste čakali.

Nehanbite sa ju používať do práce

Kolobežka už dávno nie je dopravným prostriedkom, ktorý používajú len deti, ale aj dospelí. Pred pár rokmi by sme mužov a ženy premávať sa na nej hľadali asi márne, no dnes je to úplne normálna vec. Nie je ničím výnimočným, že ju používajú manažéri v oblekoch alebo dámy v sukniach. Jej popularita neustále rastie z roka na rok, čo môžeme pozorovať vďaka zhustenej premávke. Dôvodov, prečo je kolobežka taká obľúbená je niekoľko, no tým hlavným je cenová dostupnosť.

Už za pár desiatok eur si môžete kúpiť kvalitnú kolobežku, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky. Samozrejme, niekto si povie, že na čo by sa mal pri jazde do práce fyzicky namáhať, keď si môže pohodlne sadnúť do auta alebo autobusu. Pravda je však taká, že ani na kolobežke sa nemusíte narobiť a pritom ňou pohodlne prejdete aj cez tie najužšie miesta a ulice. Na trhu totiž nájdeme nielen klasické, ale aj elektrické kolobežky, ktoré v rámci mestskej dopravy plnohodnotne nahrádzajú motorové vozidlá.

Jazdiť po ceste alebo na chodníku?

Čo sa týka miesta, kde môžete s kolobežkou jazdiť je to o niečo zložitejšie. Donedávna klasické aj elektrické kolobežky mohli jazdiť neobmedzene na cestách a chodníkoch. V prípade rýchlej jazdy dochádzalo k ohrozeniu chodcov, tak prišla dôležitá zmena, ktorá jasne hovorí aby elektrické kolobežky pri rýchlosti vyššej, ako je chôdza človeka sa musia používať už len na ceste. V prípade pokojnej jazdy, ktorá sa rovná rýchlosti chôdze človeka sa môžu pohybovať aj po chodníku. Presunúť tieto malé stroje nebolo šťastným riešením ani podľa vodičov motorových vozidiel, pretože kolobežka tam nepatrí. Okrem toho, že jej chýbajú svetlá, spätné zrkadlá a smerovky, je jazdec vystavený obrovskému nebezpečenstvu. Pri miernom pošmyknutí alebo páde môže prísť k veľkému nešťastiu a preto by mali byť jazdci na kolobežkách opatrní. Jazda na chodníku však môže byť tiež menším extrémom, kedy sa môže zraniť nielen chodec, ale aj jazdec. Kolobežka je aj napriek niektorým nedostatok veľmi obľúbená a v budúcnosti sa trend jej využívania ešte určite zvýši. Ak vás oslovila a chcete ju zakúpiť, pozrite si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam nielen množstvo druhov kolobežiek, aj iné pomôcky na cvičenie či fitness.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ