Domov Zdravie, krása a životný štýl Čím vynikajú nosiče bicyklov na ťažné zariadenia?

Čím vynikajú nosiče bicyklov na ťažné zariadenia?

podľa Viktor Fiala

V čom je podobný nosič špecifický a na čo by ste pri jeho výbere mali klásť najväčší dôraz? Poradíme vám, ktoré nosiče bicyklov sú podľa odborníkov považované za najkvalitnejšie a nezabudneme ani na cyklovozíky, populárne hlavne u rodín s deťmi.

Prednosti a využitie nosičov bicyklov

Špecializované internetové obchody vám v dnešnej dobe dávajú k dispozícii praktický produkt, ktorý ocení každý správny a zanietený milovník cykloturistiky. Nosiče bicyklov vám umožňujú venovať sa horskej aj rekreačnej cyklistike bez obmedzení. Môžete vďaka nim vyskúšať nové cyklotrasy aj vziať si bicykel na vašu najbližšiu dovolenku. Väčšina nosičov je štandardne inštalovaná buď na strechu vášho vozidla alebo na jeho kufor v zadnej časti automobilu. Namontovať podobné zariadenie na auto nie je časovo ani fyzicky náročné a po ukončení aktuálnej sezóny môžete nosič zložiť a uskladniť do budúceho roka bez toho, že by vám zaberal priveľa miesta.

Špeciálnou kategóriou v oblasti nosičov bicyklov predstavujú nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, ktorých kvalitu každoročne hodnotí a porovnáva známy nemecký autoklub ADAC. Berie popritom do úvahy faktory, ako je zaobchádzanie s nosičom, mieru jeho bezpečnosti či cenovú dostupnosť. Na popredných priečkach podobného testovania sa pravidelne objavujú produkty Uebler, Thule, Eufal, Bosal či nosiče bicyklov Yakima. Čo najlepší model by sa mal vyznačovať pevnou konštrukciou, prepracovaným upínacím systémom, kvalitnými odklikávacími ramienkami a spoľahlivými bezpečnostnými známkami. Na škodu rozhodne nie je ani jednoduchá manipulácia s nosičom či kapacita až pre štvoricu bicyklov, či sa už na cyklotúru chystáte v spoločnosti rodiny alebo priateľov.

Cyklistika pre malých aj veľkých

Vašu pozornosť si rozhodne zaslúžia aj detské vozíky nazývané tiež cyklovozíky, keďže sa upevňujú za zadné koleso bicykla. Vďaka cyklovozíkom je možné v deťoch pestovať lásku k cyklistike už od ranného veku a môžete tak vášho potomka vziať bez obáv na cyklovýlet spolu s vami. Jednotlivé modely sú vybavené viacerými bezpečnostnými prvkami a dostatočnú cirkuláciu vzduchu v nich zabezpečuje bočné vetranie. Majú pevné dno, vyrábajú sa z komfortného materiálu a v niektorých z limitovaných modelov je možné prepraviť dokonca až dve deti súčasne.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ