Domov Dom, byt a záhrada Malý ale výkonný minibager.

Malý ale výkonný minibager.

podľa Viktor Fiala

Čo vám napadne ak sa povie výkonný pracovný stroj? Nejaký veľký poľnohospodársky stroj, vysoko tonážny bager, rýpadlo či silná dieselová elektrocentrála? Slovo “výkonný stroj” sa väčšine ľudí automaticky spojí s veľkým a ťažkým mechanizmom, čo je celkom prirodzené.

Úplne iný rozmer toto slovné spojenie dostane pri malom, no šikovnom pásovom rýpadle, ktoré pokryje aj viac funkcií v jednom vďaka širokému sortimentu príslušenstva.

Najľahší minibager od 0,9 do 9 ton má robustnú konštrukciu a nízkoemisné efektívne motory, vďaka ktorým môžu byť použité na výkopové či nakladacie práce. Vďaka kompaktným rozmerom sú obľúbené pri konečných terénnych úpravách stavieb. Pásy v kombinácií s ľahkou konštrukciou bagra prejdú po rôznych povrchoch bez toho, aby ich poškodili. Ak sa teda chystáte na akúkoľvek prerábku na pozemku či dvore, na minibager sa môžete spoľahnúť.

Minirýpadlá od 12 do 40 ton sú spolu s ťažšími od 45 do 90 ton, vhodné aj na väčšie výkopové a stavebné práce. Tie najťažšie minibagre majú uplatnenie aj v ťažobnom priemysle po boku mohutných dumprov.

Minibagre rozhodne nezaostávajú za svojimi väčšími ekvivalentmi. Navyše sú jednoduchšie na ovládanie.

V požičovni strojov si môžete použité stroje vyskúšať ešte pred samotnou výpožičkou a overiť si, ktorý stroj vám sedí najviac.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ