Domov Technika a internet Hľadáte ubytovanie pri Štrbskom Plese? Vyskúšajte rodinný penzión s atmosférou.

Hľadáte ubytovanie pri Štrbskom Plese? Vyskúšajte rodinný penzión s atmosférou.

podľa Viktor Fiala

Štrbské Pleso a jeho okolie patrí k obľúbeným turistickým cieľom rekreantov zo Slovenska aj okolitých krajín. Príroda tu ponúka aktivity celoročne. V lete je to najmä pešia a vysokohorská turistika. V zime sa kopce premenia na upravené lyžiarske zjazdovky.

Pocit dokonalého oddychu môže znásobiť výber dobrého ubytovania. Každý z nás má iné očakávania na ubytovacie zariadenie a pri výbere sa rozhoduje podľa iných kritérií. Kto by sa však na dovolenke nechcel cítiť ako na návšteve u starých známych?

Podobný pocit pohodlia a rodinnej atmosféry vám len ťažko navodia veľké a preplnené hotely.

Ubytovanie Štrbské Pleso v rodinnom penzióne má menšiu kapacitu ubytovacích jednotiek, a tým vytvára priestor na osobnejší kontakt s ubytovanými hosťami. Nie je výnimkou, že majitelia penziónu majú v budove vlastný byt a v penzióne trávia väčšinu svojho času. Prirodzene tak vytvárajú v priestoroch penziónu pocit domova a rodinnú atmosféru.

Apartmány Štrbské Pleso v blízkosti samotného plesa, vás pohostia domácou kuchyňou v útulnej reštaurácií s prekrásnym krbom. Večer môžete stráviť posedením v bare či relaxom v privátnom wellness.

Rodinný penzión je výbornou voľbou aj pre ľudí, ktorí sa chystajú navštíviť Vysoké Tatry po prvý krát. Zamestnanci sú väčšinou veľmi ochotní poradiť zaujímavé atrakcie v okolí. Nie je výnimkou, že sami zdolali niekoľko vysokohorských túr a vedia vám dať praktické rady a tipy, na čo sa v horách pripraviť.

Na záver si nezabudnite preveriť polohu ubytovacieho zariadenia. Nie je nutné, aby bolo Štrbské Pleso ubytovanie priamo na brehu známeho jazera. Je však výhodné, ak je z neho blízko k dôležitým východzím bodom pre turistiku a ďalšie aktivity.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ