Domov Technika a internet Fakty o špine v kancelárii, ktoré by ste nemali podceniť

Fakty o špine v kancelárii, ktoré by ste nemali podceniť

podľa Viktor Fiala

Určite ste už počuli, že na pracovnom stole v kancelárii je viac baktérií ako na záchodovej doske. Aby sme spresnili, je to až 400 násobne. Pritom až 64% zamestnancov uviedlo, že ich stôl je čistený len raz mesačne alebo ešte menej. V tomto článku vám predstavíme pár zaujímavostí, po ktorých zvážite profesionálne upratovanie vášho officu.

Už dávno neplatí, že čo je mokré to je čisté. Alebo ak chcete – pod lampou je najväčšia tma. Pri čistote kancelárií to platí dvojnásobne. Až 75% vodovodných batérií sú potenciálne rizikové pri prenose baktérií.

Ak sa nevykonáva pravidelné upratovanie, špina nezmizne – práve naopak. Postupne sa vytvárajú čoraz lepšie podmienky baktérií. Stačí jediný deň a na zle umytom pracovnom stole dôjde k nárastu kolónii baktérií až o 31%.

Jednoduchou dezinfekciou stola, ktorá sa ale vykonáva pravidelne, môžete zredukovať pravdepodobnosť PN-ky až o 30%.

Preto je podstatná nielen pravidelnosť čistenia ale aj kvalita.

Mnohé upratovačky aj niektoré upratovacie firmy nemyslia na to, že ak má byť čistiaci prostriedok účinný a zlikvidovať baktérie, je potrebné aby na povrchu pôsobil aspoň 30-60 sekúnd a až potom bol umytý.

Koberce sú súčasťou mnohých kancelárií a pri nich je pravidelné čistenie absolútne nevyhnutné. Vďaka štruktúre je pre roztoče, plesne, spóry, či baktérie oveľa jednoduchšie žiť a rozmnožovať sa.

Spod jedného metra štvorcového koberca viete dostať až 1kg nečistôt.

Osobná hygiena by mala byť samozrejmosťou ale je to skutočne tak? Až 30% zamestnancov uviedlo, že si ruky po použití WC neumývajú a ďalších 32%, že pri tom nepoužívajú mydlá alebo dezinfekčné prostriedky.

Tieto a mnohé ďalšie fakty si uvedomujú aj v spoločnosti Bemalux, ktorá sa už roky špecializuje na upratovanie a dezinfekciu firiem po celom Slovensku.

Vďaka overeným postupom, vyškolenému personálu a profesionálnemu vybaveniu im neunikne žiadna špina. Všetky miesta, kde by vás ani nenapadlo čistiť sa budú lesknúť. Zároveň sa môžete spoľahnúť, že aj z hľadiska zdravotného bude vaša kancelária ukážková.

Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na profesionálne vyčistenie kancelárie. Nezáleží na tom, či ste z Bratislavy, Žiliny, Lučenca, či Košíc. Za klientmi vycestujú do každého kúta Slovenska.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ