Domov Dom, byt a záhrada Pre istý a bezpečný krok

Pre istý a bezpečný krok

podľa spravca

Nie každý má to šťastie, že má k dispozícii ideálny pozemok s ideálnym tvarom i rozmermi. Dokonale štvorcový, kruhový alebo obdĺžnikový. Dokonale rovný. Netreba však zúfať, bazén si môže zabezpečiť ktokoľvek, s akýmkoľvek využiteľným voľným miestom. Samozrejme, omnoho jednoduchšie a lacnejšie je, ak si dokážete vybrať štandardný a typizovaný. Problém však nie je ani bazén na mieru.

Po schodoch, po schodoch…

V prípade bazénových schodov poschodia spoznávať síce nebudete, ale na schody do bazéna myslieť musíte. Teda mali by ste. Vy ich možno nepotrebujete. Do bazéna skočíte, zaplávate si, z bazéna vyskočíte. Na pamäti však musíte mať to, že bazén budú využívať i vaši príbuzní, možno susedia, deti i starší ľudia. Deti nemusia mať takú silu, aby sa dokázali vytiahnuť cez okraj bazéna, možno nevedia úplne dobre plávať a schodíky im môžu slúžiť ako záchytný, bezpečnostný bod, ktorého sa môžu chytiť, prípadne si naň sadnúť. Starší ľudia môžu mať zasa pohybové problémy a bazénové schody im budú slúžiť presne tak dobre a budú pre nich také dôležité ako pre deti.

Aký bazén, také schody
Platí to isté, čo pri bazénoch. Typizované sú lacnejšie a s veľkou pravdepodobnosťou si z nich budete vedieť vybrať, nech máte bazén akýkoľvek. Vyrábajú sa vo viacerých vyhotoveniach.

  • Šikmé
  • Kruhové na stred alebo v rohu
  • Obdĺžnikové oválne, zarovnané na stred alebo v rohu
  • Zarovnané na stred

Čiže všetky varianty, ktoré si len viete predstaviť. Ak si napriek tomu želáte niečo iné, špeciálne, niečo extra, vytvorené priamo pre vás vašu rodinu a možno i domáce zvieratko, i tu existuje riešenie. Bazénové schody na mieru.

Rozmery schodov, počet stupňov

Jediný limit spočíva v šírke schodov, ktorá môže byť maximálne 300 cm. Výška je štandardne 30 cm, počet schodov závisí od hĺbky bazéna. Protišmyková úprava záleží zasa na vás. Bežne ňou vybavené nie sú. Musíte o ňu požiadať. Vypýtajte si ju a myslite na bezpečnosť.

Schody, presne ako aj iné doplnky, sú neodmysliteľnou súčasťou doplnkovej výbavy bazéna, preto je dobré na ne pamätať hneď na začiatku. Netreba sa toho báť, rôzne modifikácie znamenajú väčšie možnosti výberu. Väčšiu šancu, že si budete vedieť poradiť sami. Ak sa predsa len u vás vyskytnú nejaké pochybnosti, zverte sa do skúsených rúk odborníkov. Dajte si poradiť. Urobte to pre bezpečnosť a pevný a istý krok celej vašej rodiny.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ