Domov Technika a internet Kedy a prečo prezuť na letné pneumatiky?

Kedy a prečo prezuť na letné pneumatiky?

podľa spravca

Zima sa blíži ku koncu neuveriteľnou rýchlosťou a tento fakt má vplyv aj na vaše vozidlo. Ak neviete kedy a prečo prezuť letné pneumatiky či si myslíte že jazda na zimných pneumatikách v letnom období vášmu vozidlu neškodí, čítajte ďalej. V nasledujúcom článku sa dozviete aké sú zákonom stanovené lehoty na používanie zimných pneumatík, ale aj dôvody prečo nie je vhodné používať tie zimné v letnom období.

Kedy použiť letné pneumatiky?

Zákon o cestnej premávke určuje obdobie od 15. novembra do 31. marca, ako obdobie v ktorom je majiteľ akéhokoľvek vozidla povinný využívať zimné pneumatiky. V prípade že je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza, vodiči sú povinný jazdiť so zimnými pneumatikami na všetkých nápravách. Ak ste tak neurobili, hrozí vám pokuta a komplikácie z poisťovňou. Nakoľko v prípade nehody by vám poisťovňa, v ktorej máte uzavreté povinné zmluvné poistenie alebo havarijné postenie, mohla krátiť poistné plnenie.

Používanie zimných pneumatík, mimo tohto obdobia, sa neodporúča nakoľko dochádza ku ich opotrebovaniu preto používame letné pneumatiky. Používanie správnych pneumatík v jednotlivých ročných obdobiach je alfou a omegou správnej údržby vášho vozidla. Aj samotná bezpečnosť jazdy sa znižuje v prípade, že používate nevhodné pneumatiky. Motorové vozidlo so zimnými pneumatikami sa stáva, na letnom povrchu, ťažšie ovládateľné. Ďalšou nevýhodou je fakt, že zimné pneumatiky sa v lete používaním ničia a v konečnom dôsledku tak budete musieť kupovať nové skôr ako ste to mali v úmysle.

Lacné pneumatiky zeetex v prémiovej kvalite

Zeetex je medzinárodná značka pneumatík, ktorá ponúka široké možnosti pre všetky typy áut. So svojou pôsobnosťou od roku 2005 je táto značka overená a jej produkty sú obľúbené na motoristickom trhu.
V súčasnosti značka Zeetex ponúka viac ako 511 typov pneumatík a neustále pracuje na vývoji nových. Či už máte na vašom vozidle elektróny alebo puklice, lacné pneumatiky Zeetex sú zaručene ideálnou voľbou pre každého, kto si potrpí na kvalitu.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ