Domov Zdravie, krása a životný štýl Kozmetika, ktorá spomalí starnutie pleti

Kozmetika, ktorá spomalí starnutie pleti

podľa Viktor Fiala
Kozmetika, ktorá spomalí starnutie pleti

Pleť sa počas života vyvíja, mení svoju štruktúru, pribúdajú na nej vrásky. Starnutie síce nemôžete zastaviť, ale môžete ho oklamať a spomaliť. Nezabúdajte na výživu zvnútra a predovšetkým na dobrú náladu, ktorá má vplyv na vonkajšie vyžarovanie.  Posledným krokom vedúcim k spomaleniu starnutia je každodenná starostlivosť o pleť a jej ošetrenie vhodne zvolenou kozmetikou.

Vyberáme zázračný krém proti vráskam

Na trhu nájdete mnohé výrobky proti vráskam, ktoré sľubujú zázraky. Pravdou však je, že žiadny krém vrásky neodstráni. Krémy slúžia na to, aby zmiernili príznaky starnutia a pomáhali spomaliť proces tvorby vrások. Je potrebné vyberať také prípravky, ktoré obsahujú účinné zložky aktivizujúce procesy v pokožke vedúce k tvorbe kolagénu. Tieto krémy by mali pleť zvláčňovať a hydratovať. V mnohých prípadoch ide o drahšie prípravky, ale máme pre vás dobrú správu. Na stránkach kuponovnik.sk nájdete zľavové kupóny na mnohé kozmetické prípravky. Pri výbere vhodnej kozmetiky na pleť zohráva úlohu váš typ pokožky. Iné prípravky sú vhodné na suchú a iné na mastnú pleť. Všetky protivráskové krémy sa vyrábajú pre rôzne typy pleti, a preto vyberajte naozaj také, ktoré nielen bojujú proti vráskam, ale taktiež dodajú pokožke potrebnú výživu. Ktoré látky by mal obsahovať krém proti vráskam? Jednou zo zložiek by mala byť známa kyselina hyalurónová, ktorá viaže molekuly vody a tým pokožku zásobuje potrebnou vlhkosťou. Nemenej dôležité sú tiež vitamíny C, A a E. Ak daný krém obsahuje koenzým Q10, našli ste správnu kombináciu pre pleť bez vrások. Pri kúpe krémov dajte prednosť známym značkám, ktoré síce nie sú lacné, ale vďaka stránke kuponovnik.sk nezruinujú vašu peňaženku.

Ako sa starať o pleť v závislosti od veku

Najdôležitejšie pravidlo pri výbere pleťovej kozmetiky je to, že treba vyberať prípravky podľa vášho veku. Pleť behom života dozrieva a v každom veku je potrebná iná starostlivosť. Mnohé dvadsaťročné ženy sa o svoju pleť vôbec nestarajú a následne sa divia, keď ju majú v horšom stave ako ich o 10 rokov staršie kamarátky. Minimálna starostlivosť v tejto vekovej kategórii by mala zahŕňať hydratačné krémy a krémy na opaľovanie s vysokým faktorom. Po tridsiatke začnite pravidelne konzumovať doplnky stravy obsahujúce kolagén. Kolagén spolu s kyselinou hyalurónovou by mali obsahovať aj vaše krémy. Nezabúdajte na dennú a ani nočnú starostlivosť. Od štyridsiatky sa starajte nielen o pleť na tvári, ale aj o dekolt. Vyberajte si prípravky bojujúce proti pigmentovým škvrnám s obsahom vitamínov, kolagénu a už spomínanej kyseliny hyalurónovej. Kliknite na zľavový portál kuponovnik.sk a začnite bojovať proti starnutiu už dnes.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ