Domov Dom, byt a záhrada Kvalitný matrac pre dokonalú oporu tela počas celej noci!

Kvalitný matrac pre dokonalú oporu tela počas celej noci!

podľa spravca

Máte pocit, že už váš, prípadne detský matrac nie je ani zďaleka taký pohodlný, ako bol kedysi? V tomto prípade vám neostáva nič iné, ako sa poobzerať po novom, kvalitnom a komfortnom matraci, ktorý vás zaujme nielen dizajnom či cenou, ale predovšetkým svojimi funkciami! A ako vybrať ten najvhodnejší? Odpoveď je jednoduchá – stačí sa sám seba spýtať, čo všetko vôbec od matracu očakávate?

Tieto vlastnosti si pri výbere jednoznačne všímajte!

Tvrdosť matracu patrí medzi najdôležitejší faktor pri výbere matracu. Záleží však aj na tom, na akom type matracu ste zvyknutý spávať. Tuhosť a nosnosť matraca sa udáva parametrom RG, teda ide o štvorčíslo, ktoré bližšie charakterizuje jeho vlastnosti. Na výber máte veľmi ľahký, resp. tuhý matrac, ktorý je určený pre ľudí, ktorí vyžadujú extrémne mäkký alebo tvrdý matrac, čo je skôr neobvyklé vzhľadom k tomu, že väčšinou hľadáme kompromis medzi týmito dvomi typmi. Medzi klasické a najbežnejšie používané varianty patrí tuhosť č. 2 a č.3.

Materiál, z ktorého sú lacné matrace vyrobené je ďalším faktorom, od ktorého sa bude odvíjať váš výber. PUR pena sa vyznačuje slabšou priedušnosťou, no za veľkú výhodu sa považuje predovšetkým nízka cena a dobrá dostupnosť. Latex má dlhú životnosť, čiže pri správnom zaobchádzaní vám vydrží skutočne dlho a priedušnosť je približne na strednej úrovni. Studená pena HR je mimoriadne priedušná, tvárnejšia, vysoko komfortná a pochopiteľne i odolná, čo sa odzrkadľuje na dlhej životnosti matracu. Pamäťová pena je taktiež tvárna, komfortná a vďaka svojim vlastnostiam sa prispôsobí vášmu telu, nech už si ľahnete do akejkoľvek polohy.

V nesposlednom rade je to dizajn a funkčnosť, ktoré nás veľa krát dokážu akýmsi spôsobom „nakopnúť“ k samotnej kúpe. Matrac 90×200 poskytuje výbornú elasticitu, komfort, ba dokonca si môžete zvoliť stranu, ktorá bude pre vás vhodnejšia! Zabudnite však na mnoho vrstiev, ktoré v konečnom dôsledku upchávajú póry a znižujú životnosť matracu. Pamätajte, že čím je konštrukcia i dizajn matracu jednoduchší, tým lepšie.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ