Domov Stavebníctvo a remeslá Ako správne skladovať?

Ako správne skladovať?

podľa spravca

Na túto otázku môže existovať tisíce odpovedí. Záleží totiž na tom, čo skladujete a tiež kde skladujete. Pozrime sa teda na taje skladovania bližšie a urobme si v ňom poriadok. V čom skladovať kvapaliny? V čom prevážať potraviny? Dozviete sa na nasledujúcich riadkoch.

Nádoby, boxy a prepravky

Čo všetko môžete použiť na skladovanie?

  • Boxové skrine a regály
  • Potravinárske nádoby
  • Prepravky, boxy, krabice, bedne
  • Nákupné košíky a vozíky
  • Kanvica na olej
  • Vedrá
  • Kanistre a plechovky, sudy, barely, nádrže
  • Nádoby
  • Organizéry

Boxové skrine a regály, organizéry

Potrebujete skladovať veľa druhov drobných predmetov, ako sú napr. klince, skrutky atď.? Vybrať si môžete medzi stacionárnymi skriňovými regálmi a mobilnými obojstrannými regálmi. Na tie úplne najdrobnejšie predmety sú skvelé organizéry, vhodné sú napr. do dielní. Bude sa vám hodiť otočný organizér, organizér s úchopom alebo napr. uzamykateľný organizér? Zvoľte si taký, ktorý bude mať požadovaný počet zásuviek. Výber je naozaj široký, nemusíte sa báť, že by ste si nevybrali.

V čom skladovať a prevážať potraviny?

Čo sa týka nádob na potraviny, majú isté pravidlá. Samozrejmosťou je to, že sú vyrobené z materiálu, ktorý nie je pre potraviny závadný. Ak potrebujete prepravovať mäso, použite červené prepravky na mäso. Výnimkou sú prepravky na chladenú hydinu, tie majú bielu farbu. Na pečivo a lahôdky sú určené žlté prepravky. Zvyčajne bývajú perforované, pretože je potreba, aby sa prípadne ešte teplé pečivo nezaparilo.

Na prepravu zeleniny a ovocia sú vhodné plastové oválne kontajnery rôznej veľkosti. Veko na uzatvorenie a materiál, plast, odolný voči nárazu a deformácii tieto kontajnery predurčuje na bezpečné prevážanie. Priamo do kuchýň sa potom používajú priehľadné plastové gastro nádoby.

Čo na kvapaliny?

Podľa objemu skladovanej kvapaliny a jej charakteru, si zvoľte správne kanistre, plechovky, sudy alebo barely. Na naozaj veľký objem kvapaliny, až 1000 l, sú vhodné IBC nádrže. Ak potrebujete skladovať horľaviny, výrobcovia myslia aj na túto možnosť. Potom hľadajte pod heslom IBC nádrže na horľaviny.

Rôzne špecializované nádoby vám pomôžu ak skladujete zdravotnícky odpad, alebo napr. všelijaké sypké alebo pastovité hmoty.

Výrobcovia myslia naozaj na všetko. Správne skladovať nie je preto žiadny problém. Ak by ste si neboli istí, opýtajte sa svojho predajcu a on vám určite rád poradí, aká najvhodnejšia nádoba sa hodí práve pre váš prípad.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ