Domov Zdravie, krása a životný štýl Maľovanie podľa čísiel – zábava pre deti

Maľovanie podľa čísiel – zábava pre deti

podľa Viktor Fiala

Zabaviť deti na dlhší čas bolo vždy tvrdým orieškom. V súčasnosti ešte tvrdším, keďže deti trávia čoraz viacej času doma s nosom prilepeným na tablet alebo mobilný telefón. Chcete nájsť pre svoje deti činnosť, ktorá ich bude baviť a zároveň dokáže rozvíjať ich schopnosti? Vsaďte na horúcu novinku – maľovanie podľa čísiel.

Maľovanie podľa čísiel nie je len hrou

Už najmenšie deti milujú omaľovánky s rozprávkovými motívmi, ktoré nájdu v detských časopisoch alebo v učebniciach pre najmenších. Pútavé, farebné motívy vymaľujú podľa svojich predstáv a rozvíjajú tým svoju najjemnejšiu motoriku. Na podobnom princípe funguje aj maľovanie podľa čísiel. Táto metóda relaxácie a zároveň učenia je však oveľa sofistikovanejšia. Pri maľovaní podľa čísiel sa u detí buduje predstavivosť, trénuje pamäť, sebavyjadrenie a iné kognitívne schopnosti, ktoré im pomáhajú pri učení či rozvoji. Vďaka maľovaniu podľa čísiel sa najmenšie deti hravou formou naučia rozoznávať farby, buduje sa ich tvorivé myslenie, trpezlivosť a zlepší sa im funkciu svalov na prstoch i v zápästí. Väčšie deti si pri maľovaní zlepšia pozornosť a vycibrí sa ich zmysel pre estetiku. Maľovaniu podľa čísiel sa môžu deti venovať sami, so svojim kamarátmi alebo aj s vami. Veď maľovanie je skvele stráveným časom pre celú rodinu.

Ako začať s maľovaním podľa čísiel?

Ak vás maľovanie podľa čísiel zaujalo, najlepšou cestou ako začať je kliknutie na stránky internetového obchodu zuty.sk. Na stránkach zuty.sk nájdete množstvo šablón a motívov na kvalitnom plátne, ktorého veľkosť si môžete sami zvoliť. Druhou možnosťou je vytvorenie vlastného motívu podľa svojich predstáv alebo podľa obľúbenej fotografie. Domov vám raketovou rýchlosťou príde plátno, farby i štetce. Zábava sa môže začať. Podľa čísiel na šablóne vaše deti alebo i vy jednotlivé označené políčka vypĺňate farbami, ktoré sú taktiež očíslované. Všetko je veľmi jednoduché a intuitívne. Pod prstami vašich malých umelcov vznikne veľdielo zdobiace steny v detskej izbe. Takéto obrazy sú taktiež jedinečným darčekom pre starých rodičov. Vymaľované šablóny vyzerajú realisticky a sú dekoráciou, ktorou sa môžu vaše deti chváliť pred príbuznými a návštevami. Maľovaniu podľa čísiel prepadlo už množstvo ľudí všetkých vekových kategórií po celom svete. Týmto spôsobom sa každý z vás môže stať umelcom.

 

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ