Domov Technika a internet Zabezpečte svoje peniaze pred stratou ich hodnoty. Riešenie ponúka zlato

Zabezpečte svoje peniaze pred stratou ich hodnoty. Riešenie ponúka zlato

podľa Viktor Fiala

Aktuálne sa cena zlata pohybuje zhruba na 2000 USD za uncu a podľa odborníkov bude zaručene rásť. Za krátko, aj v najbližších desiatich rokoch.

Kam dnes uložiť peniaze, aby neklesala ich hodnota? V banke hodnotu strácajú, investovať do akcií je v dnešnej dobe čím ďalej viac rizikové, padla i tradičná bašta – investície do nehnuteľností. Našťastie nie sme bez riešenia. To prinášajú investície do zlata.

Zlato je podľa odborníkom riešením hádanky, do čoho dnes investovať. Nemalo by to však rozhodne zaujímať iba veľkých investorov. Práve naopak. Zlato je ideálny prostriedok na zachovanie hodnoty majetku aj pre bežné domácnosti. Mať peniaze uložené v banke je to najhoršie, čo s nimi môžeme urobiť. A vďaka zlatu sa nemusíte púšťať ani do rizikových investícií. Veď aj nízkorizikové fondy sú dnes už rizikovými.

Zlato má výhodu, že doňho zvládne investovať aj laik

Platí, že je vždy nutné nakúpiť výhradne investičné zlato. Teda zlaté investičné zliatky, alebo druhú plnohodnotnú alternatívu, ktorou sú zlaté investičné mince. Takže žiadne šperky, ale ani zlaté pamätné mince. Móda a hobby si s investíciami nerozumejú. Je dobré tiež investovať do uznávaných značiek. Ľahšie sa potom predávajú. Tie menej prestížne nemusí vykupovať každý obchodník.

Vravíte si, že vsadíte na slovenské investičné zlato? Tak to vás sklamem. Také nie je. Zlaté tehly so slovenským pôvodom nekúpite. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS).

Pre zlato do špecializovanej predajne, ale ide to aj online

Investičné zlato v oboch svojich podobách, ako investičné zlaté zliatky, aj investičné zlaté mince, ponúka špecializovaná predajňa mincovne na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Zlato tu kúpite od prestížnych švajčiarskych rafinérií. Investičné mince napríklad rakúske, kanadské či austrálske. S výberom vám poradia v predajni, alebo cez internet. Online si môžete investičné zlato objednať aj nechať poslať poštou. Nebojte sa. Je to bezpečné. Posiala sa poistenou zásielkou.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ