Domov Technika a internet Mobilný telefón pre senior – aké sú prednosti?

Mobilný telefón pre senior – aké sú prednosti?

podľa spravca

Ak si myslíte, že mobilná technológia je obmedzená vyslovene len pre mladých ľudí, asi ostanete prekvapení aj vy. Na základe viacerých štatistík bolo zistené, že až štyria z desiatich seniorov dnes vlastnia smartfóny, ktoré používajú prevažne na telefonovanie a posielanie sms správ. Ak premýšľate nad tým, že svojich rodičov či starých rodičov obdarujete mobilným telefónom aj vy, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Mobil pre seniorov – aké výhody poskytuje?

Dôvodom, prečo sú mladí ľudia neustále „prilepení“ na mobilné telefóny je to, že celý svet sociálnych médií, hudby a hier je na dosah viac, ako kedykoľvek pred tým. Výhodou je, že aj seniori môžu využívať rôzne aplikácie, a to trebárs audioknihy, hudobné knižnice, cvičebné postupy či dopravné služby. Prístup k zdrojom, ktoré dnes uľahčujú život mnohým seniorom, je bezprecedentný. Starší ľudia môžu mať mobil pre seniorov neustále pri sebe a v prípade potreby kontaktovať toho, koho budú momentálne potrebovať.

Vlastnosti mobilného telefónu určeného pre staršiu generáciu

Výhodou mobilného telefónu určeného pre seniorov, resp. staršiu generáciu je farebný LCD displej, jednoduché ovládanie, SOS tlačidlo, ktoré je možné použiť v prípade privolania záchranky či vybraného kontaktu. Dokonca, aj seniori majú možnosť fotiť, čo znamená, že môžu využiť 2 VGA fotoaparát, ktorý postačí na vytvorenie bežných fotografií vnúčat. Nabíjací stojan, vysoká výdrž batérie či podpora pamäťovej karty sú ďalšie z predností, ktorými sa môže pochváliť mobilný telefón CPA Halo 11. Okrem toho môžu seniori využiť FM rádio na spríjemnenie dňa či LED baterku v prípade núdze. Inými slovami povedané, mobilný telefón určený pre seniorov je skvelý pomocník v mnohých nečakaných situáciách, ktoré môžu byť obzvlášť pre starých ľudí zdraviu nebezpečné.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ