Domov Dom, byt a záhrada Plastové okná a dvere – prečo áno?

Plastové okná a dvere – prečo áno?

podľa spravca

V súčasnosti sú plastové okná inštalované takmer v každej domácnosti. Prečo je to vlastne tak? Je to kvôli priaznivej cene, výborným izolačným vlastnostiam či nadčasovému vzhľadu? Možno ostanete milo prekvapený, no plast poskytuje množstvo výhod, ktoré ohúria aj vás.

Výborná ochrana pred hlukom z vonkajšieho prostredia

Plastové okná Bratislava poskytujú najlepšiu ochranu pred hlukom. S plastovými oknami inštalovanými v byte sa už nikdy nebudete musieť starať o hluk z ulice, z cesty či zo železnice. Vedeli ste, že vás ochránia pred zvukom z vonkajšieho okolia až na 95%? To ocenia predovšetkým rodiny s malými deťmi, ktoré vyžadujú maximálny pokoj a ticho.

Ušetrite náklady za energie!

V skutočnosti sú plastové vchodové dvere a okná vyrábané za využitia špeciálnych postupov, ktoré sú zárukou prvotriednej kvality a funkčnosti. Aj z tohto dôvodu sú skvelou voľbou všade tam, kde ľuďom záleží na zachovaní tepla v interiéri, a teda ušetrení nákladov vynaložených za energie.

Priaznivá cena, ktorá vás milo poteší

S plastovými oknami ušetríte nielen peniaze za energie, ale tiež plastové okná cena, ktorá je priaznivá. Okrem toho už nikdy nebudete musieť maľovať plastové okná či nanášať na ne špeciálne nátery, ako v prípade drevených okien, ktoré si vyžadujú neustálu starostlivosť.

Bezkonkurenčná životnosť

Za zmienku tiež stojí dlhá životnosť plastových okien a dverí. Napríklad, okná vyrobené z dreva sa skôr či neskôr začnú zhoršovať a hniť, aj keď ich neustále chránite antiseptikami. Drevo môže za suchého počasia zmrštiť a za mokra napučať, čo je žiaľ jedna zo značných nevýhod. Čo sa týka plastových okien, nereagujú na meniace sa poveternostné podmienky a je vysoko pravdepodobné, že zostanú úplne nedotknuté, bez viditeľných zmien alebo deformácií, a to aj po 50 rokoch.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ