Domov Zdravie, krása a životný štýl Výber slnečných okuliarov pre nielen na leto!

Výber slnečných okuliarov pre nielen na leto!

podľa spravca

Výber slnečných okuliarov je na trhu neskutočne veľký a niekedy je ťažké vybrať si správny pár. Začnite výberom správnej veľkosti a štýlu rámov podľa tvaru vašej tváre. Zvážte štýl, farbu, tvar skiel a funkciu okuliarov.

Vyberte si okuliare na základe tvaru tváre

Rozhodnite sa pre veľké hnedé alebo čierne rámy, ak máte oválnu tvár. Tmavšie farby zvýraznia lícne kosti.

Vyberte si menšie rámy, alebo ako dámske slnečné okuliare odporúčame mačacie okuliare, ak máte tvár v tvare srdca. Tváre v tvare srdca majú tendenciu mať väčšie obočie a menšiu bradu.

Ak máte štvorcovú tvár, vyberte si väčší, okrúhlejší rám. Ak máte široké lícne kosti, široké čelo a viditeľnú čeľusť, pravdepodobne máte tvár štvorcového tvaru. Ak máte okrúhlu tvár, vyberte si širší šikmý rám.

Farba skiel okuliarov

Vyzerajte štýlovo a zároveň chráňte svoje oči s modrými sklami. Modrá farba chráni oči pred žiarením, pomáha zreteľnejšie vidieť detaily a je dobrá do slnečných aj zamračených podmienok.

Chráňte sa pred škodlivým modrým žiarením červenými sklami.

Ak potrebujete vidieť v znížených svetelných podmienkach, žltá farba je skvelou voľbou.

Vyberte si sivé alebo čierne sklá, ak žijete v slnečnej a zamračenej oblasti. Tmavšie sklá chránia pred žiarením, poskytujú ochranu vašim očiam a chránia oči pred únavou.

Špeciálne funkcie

Zaobstarajte si polarizované sklá, ak hráte vodné športy alebo nenávidíte priame slnečné žiarenie.

Ak nosíte okuliare, investujte do slnečných okuliarov na predpis.

Okuliare s fotochromatickými sklami menia farbu z tmavej na svetlú podľa UV lúčov.

Polarizované a zrkadlové

Rozdiel medzi týmito dvoma typmi okuliarov spočíva v tom, že zatiaľ čo polarizované sklá odstraňujú žiarenie z odrazov z tvrdých povrchov, zrkadlové znižujú oslnenie odrazu vody a kovov.

Slnečné okuliare so zrkadlovými sklami majú tiež vrstvu, ktorá je odolnejšia voči opotrebeniu. Na druhej strane zrkadlové slnečné okuliare skresľujú farby.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ