Domov Stavebníctvo a remeslá Elektrocentrála – kde všade ju môžete využiť?

Elektrocentrála – kde všade ju môžete využiť?

podľa spravca

Elektrocentrála je pomerne jednoduché prenosné zariadenie, ktoré zabezpečí prísun elektrickej energie na miesta, kde nie je vybudovaná centrálna elektrická sieť. Kedy sa ju oplatí využívať?

Základom elektrocentrály je spaľovací agregát – benzínový alebo naftový. Na neho je priamo napojený alternátor, ktorý premieňa otáčky spaľovacieho motora na elektrickú energiu, ktorú môžete následne využívať na napájanie spotrebičov. Elektrocentrála sa dá pomerne jednoducho prepravovať aj na ťažšie dostupné miesta a dokáže vyrobiť dostatok energie na napájanie všetkých potrebných zariadení.

Aj pre poľnohospodárske stroje?

Elektrocentrály sa líšia maximálnym výkonom, na ktorý sú stavané. Ak plánujete elektrocentrálou zásobovať väčšie zariadenia, napríklad poľnohospodárske stroje, budete potrebovať výkonnejšiu verziu. Na výrobu elektrickej energie pre menšie pracovné náradie postačí aj jednoduchšia elektrocentrála.

Okrem stavieb a poľnohospodárstva nájde elektrocentrála uplatnenie aj v rôznych sférach priemyslu, prípadne ju môžete využívať ako záložný zdroj energie pri výpadkoch v centrálnej elektrickej sieti.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ