Domov Dom, byt a záhrada Ráno budete fit, ak siahnete po zvukotesných oknách a roletách

Ráno budete fit, ak siahnete po zvukotesných oknách a roletách

podľa spravca

Ak žijete v centre mesta, určite aj vám veľa krát vadí nepríjemný hluk, ktorý spôsobujú autá či ľudia v okolí. Samozrejme, že je to dosť nepríjemné, no nie nevyriešiteľné. Ak aj vy túžite po dlhom a pokojnom spánku, kedy vás ráno nič ani nikto nezobudí, skúste porozmýšľať nad zvukotesnými oknami či roletami, ktoré okrem stopercentného zatienenia disponujú vysokou bezpečnosťou.

Zvuková izolácia a perfektné zatienenie

Prvou možnosťou je výmena starých okien za nové, ktoré budú protihlukové. Štandardná hodnota indexu zvukovej nepriezvučnosti Rw je približne 32 dB, no treba si zapamätať, že čím je táto hodnota vyššia, tým je zvuková izolácia lepšia! V mnohých prípadoch ľudia siahajú po oknách, ktoré majú túto hodnota až na úrovni 43 dB, aj keď je to skôr neobvyklé. Niekedy však nemajú na výber, a to platí nielen v prípade, ak žijú v byte rovno v tej najrušnejšej časti mesta, ale aj vtedy, ak sú kancelárie umiestnené v priestoroch, ktoré sú vystavené neustálemu hluku zvonku. Ďalším skvelým riešením, ako si zachovať doma pokoj a ticho sú rolety, ktoré nielen izolujú hluk, ale slúžia predovšetkým na zatienenie danej miestnosti. To oceníte najmä v lete, kedy máme slniečka viac než dosť. Rolety sa okrem iného starajú o vašu prvotriednu bezpečnosť a taktiež dokážu zabrániť „neželanej návšteve“ do vašej domácnosti. Dalo by sa teda povedať, že tieto dve riešenia sú skutočne účinné a dokážu perfektne izolovať kdekoľvek a kedykoľvek.

Aj keď najmä v prípade okien pôjde o vyššiu investíciu, netreba zabúdať, že toto rozhodnutie nikdy neoľutujete! Mnoho ľudí sa najskôr rozhodne pre kúpu klasických okien, no behom krátkej doby riešia ich výmenu za okná protihlukové. Neurobte aj vy túto chybu a rozhodnite sa hneď na začiatku správne!

 

 

Autorské právo: lemonadv / 123RF Reklamní fotografie

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ