Domov Nakupovanie, oblečenie, móda Rum Diplomatico – kvalitný alkohol z Venezuely

Rum Diplomatico – kvalitný alkohol z Venezuely

podľa spravca

Poznáte Rum Diplomatico? Ide o celosvetovo známu značku prvotriednych rumov, ktorá má veľmi zaujímavú históriu. Vrátime sa teda v čase do 18. storočia, kedy sa celý príbeh začal. V latinskoamerickom štáte Venezuela sa narodil Don Juancho Nieto Melendez, ktorý odjakživa inklinoval k umeniu.

Rád experimentoval, hľadal nové spôsoby destilácie alkoholických nápojov a svojpomocne ich vylepšoval. Vo voľnom čase pozoroval výrobné procesy z Jamajky, ktorými sa inšpiroval. Obdivoval aj spôsob výroby liehovín v Antilách a povýšil ho na umenie. Pri výrobe svojich vlastných likérov často používal netradičné ingrediencie a tým sa odlíšil od konkurencie.

Najobľúbenejším pitím Dona Juancha sa stal rum. Jeho vášeň, genialita, prísne strážené výrobné tajomstvo a skúsenosti s prípravou tohto nápoja stáli pri zrode obľúbenej značky, ako ju poznáme dnes. Rum Diplomatico je jedným z najhodnotnejších rumov venezuelského pôvodu. Má nezameniteľný charakter, neodolateľnú arómu a vybrať si môžete z viacerých druhov – Aňejo, Reserva, Reserva Exclusiva, Ambassador či Single Vintage.

Na Slovensku nájdete najlepší výber v internetovom obchode, ktorý okrem Rumu Diplomatico ponúka aj ďalšie chutné likéry, koňak či whiskey.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ