Domov Zdravie, krása a životný štýl Snažíte sa o zníženie svojej telesnej hmotnosti a dlhodobo sa vám nedarí?

Snažíte sa o zníženie svojej telesnej hmotnosti a dlhodobo sa vám nedarí?

podľa spravca

Urobili ste všetky kroky potrebné k tomu, aby ste schudli, ale výsledok nulový? Pri boji s nadváhou sú často potrebné aj rôzne prípravky na chudnutie, vďaka ktorým vaša váha pôjde dole rýchlo a efektívne.

Prípravky na chudnutie

Všade okolo nás sa hovorí o štíhlych postavách, moderných životných trendoch, správnej životospráve, stravovaní, pohybe. Ľudia bojujúci s nadváhou či obezitou vyskúšali množstvo rád, diét, hladoviek a zaradili aj pohyb či zdravé stravovacie návyky. Avšak často počujeme o tom, že nič nepomohlo a váha sa smerom dole ani nepohla a často sa dokonca ešte navýšila.

Je to tým, že obezita spomaľuje metabolizmus, ktorý sa spomaľuje aj vekom a aj spaľovanie tukov je odrazu o mnoho ťažšie. K tomu neprispieva ani zavodnenie a voda je často hroší nepriateľ, než samotný tuk. A tam, kde zlyhávajú všetky osvedčené metódy chudnutia, nastupujú prípravky na chudnutie.

Mnoho z vás si asi povie, že je to nezmysel a nič také neexistuje. V kombinácii so zdravým stravovaním a pohybom majú tieto prípravky efektívne účinky a často sú podávané obéznym ľuďom, ktorí sú v ohrození zdravia až života.

Existuje mnoho prostriedkov ako sú rôzne prípravky na odvodnenie, zrýchlenie metabolizmu, spaľovače tukov, prípravky na podporu zažívania a trávenia a mnoho ďalších. K nim patria aj lieky, ktoré podávajú lekári liečiaci obezitu a sú to napríklad Sibutramin, Adipex, Meridia, Xenical, Phentermine atd. V neposlednej  rade sú to aj osvedčené nápoje ako je zelený čaj či zelená káva.

Všetky podporné prípravky obsahujú látky, ktoré podporujú práve procesy znižovania nadváhy a vedú k úspešnému udržaniu ideálnej váhy, ktorá neohrozuje zdravie ani život jedinca. Vždy ide o kombináciu so zdravým životným štýlom ako je zdravá strava, ovocie, zelenina a hlavne pohyb.

Pohyb býva často veľkým problémom pre obéznych ľudí, pretože predstava pohybu je hneď o pobyte vo fitnes medzi ďalšími ľuďmi. Pritom stačí obyčajná chôdza, rotoped či plávanie, aby ste mohli hovoriť o pohybe. Dokonca i chôdza do schodov je veľké plus pre podporu chudnutia.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ