Domov Nakupovanie, oblečenie, móda Šperk ako vianočný darček

Šperk ako vianočný darček

podľa spravca

Vianoce sú sviatky, kedy silno cítime, ako sú pre nás naša rodina a priatelia dôležití. Stretávame sa, zdieľame spoločné chvíle a chceme si predovšetkým rozdávať radosť. Radosť robia aj vianočné darčeky, ktorými svojich blízkych obdarovávame. A prečo darovať pod stromček práve šperk? Napríklad preto, lebo šperk je naozaj hodnotný dar. Pokiaľ zvolíte šperk z drahého kovu, je to darček, ktorý bude svoju nositeľku sprevádzať životom po celé roky. Šperky v sebe môžu skrývať symboliku, vďaka ktorej vyjadríte to, čo k danej osobe cítite: srdce, kvetiny alebo drahokamy podľa mesiaca narodenia či osobnosti.

Strieborné šperky

Strieborný šperk je ideálnym vianočným darčekom. Môžete sa nechať inšpirovať zimnými motívmi a zvoliť nejaký fashion šperk v tvare snehových vločiek. K Vianociam sa hodia farby ako je červená, zelená alebo aj ľadovo modrá či priezračná. Náušnice a náhrdelníky zo striebra sú navyše cenovo dostupnejšie než ich zlatý variant. Strieborných na rozdiel od zlatých náušníc môžete mať doma viacero bez toho, aby ste zaťažili rodinný rozpočet. Sú variabilnejšie a hodia sa mladým ženám a slečnám.

 

eppi_vanoce_1

Zlaté šperky

Pokiaľ chcete darovať hodnotný darček, ktorý odolá zubu času, zvoľte nadčasový zlatý šperk: zlaté náušnice vykladané drahými kameňmi či perlami alebo zlatý prívesok s diamantom na zlatej retiazke. Naozajstný luxus predstavuje celá zlatá kolekcia šperkov. Vianoce sú taktiež obľúbeným časom k zásnubám. Nejedna žena sa dočká pri stromčeku dlho očakávanej otázky „Vezmeš si ma?“ v spojení s diamantovým zásnubným prsteňom.

 

eppi_vanoce_2

Medailóny

Malý otvárací medailón, ktorý v sebe ukrýva malý poklad, je ideálny pre tých, ktorí dávajú prednosť osobnejším darčekom. Darujte romantický šperk, do ktorého môžete vložiť fotografiu, pramienok vlasov či nejaký obrázok, ktorý bude obdarovaná osoba nosiť stále so sebou. Medailóniky sú nostalgické darčeky a pokiaľ sú kvalitne spracované, môžu sa odovzdávať z generácie na generáciu. Sú vhodným darčekom pre maminy alebo babičky.

Nech už zvolíte módny strieborný či nadčasový zlatý šperk, vždy sa pokúste rešpektovať vkus budúcej nositeľky. Skúste sa inšpirovať šperkmi, ktoré už nosí a zvoľte niečo, čo jej pristane. Šperk darujte najlepšie v mäkkom materiáli vystlanej krabičke, v ktorej bude dobre uložený. Krásne darčekové balenie s ozdobnou mašľou bude čerešničkou na torte, bez ktorej by to ale nebolo tak úplne ono.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ