Domov Zdravie, krása a životný štýl Sú pre vás elektrické bicykle záhadou? Zodpovieme vám 7 najčastejších otázok o ebikoch

Sú pre vás elektrické bicykle záhadou? Zodpovieme vám 7 najčastejších otázok o ebikoch

podľa Viktor Fiala
Sú pre vás elektrické bicykle záhadou? Zodpovieme vám 7 najčastejších otázok o ebikoch

Elektrické bicykle si postupne získavajú priazeň aj u slovenských cyklistov. Ak máte v obľube dlhšie cyklistické výlety alebo hľadáte dopravný prostriedok do mesta, neexistuje lepší variant ako bicykle s elektrickým pohonom. Mnohí ľudia však ešte stále netušia, ako tento bicykel funguje a aké má výhody. V nasledujúcich riadkoch vám zodpovieme 7 najčastejších otázok o elektrických bicykloch.

1. Je jazdenie na elektrickom bicykli náročné?

Náročnosť jazdy na elektrickom bicykli si určujete sami. Na riadidlách sa nachádza ovládanie, pomocou ktorého dáte viac alebo menej priestoru motoru. Znamená to, že na bicykli s motorom sa zapotíte rovnako ako na tom klasickom.

2. Čo ak sa batéria vybije? Bicykel nezvládnem utiahnuť

Elektrický bicykel má oveľa vyššiu váhu ako klasický. Je nutné si ustriehnuť stav batérie. Ebiky majú v závislosti od modelu dojazd až 150 km. Je malá pravdepodobnosť, že za jeden deň prejdete takúto vzdialenosť.

3. Jazdím hlavne v meste, využijem ebike?

Bicykel s motorom nie je určený len pre aktívnych cyklistov. Je skvelým spôsobom prepravy po meste. Rýchlo sa dostanete do práce, do školy, na nákupy a ste odbremenení od hľadania parkovacieho miesta alebo kupovania lístkov na MHD.

4. Aký je rozdiel medzi bicyklom s motorom v zadnej a strednej časti?

Oba typy bicyklov sú výkonné a spoľahlivé. Rozdiel je v tom, že motor v strednej časti bicykla ma ideálne ťažisko, takže sa na bicykli jazdí svižnejšie. Elektrické bicykle s motorom na zadnom kole sú lacnejšie. Všetky druhy ebikov nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

5. Ako dobijem batériu v elektrickom bicykli?

Batéria sa môže nabíjať napojená na bicykel alebo ju z neho vyberte. Nabíjačku zastrčíte do zásuvky a indikátor stavu batérie vás bude informovať o stave nabíjania. V priemere sa batérie do ebikov nabíjajú 4 hodiny.

6. Dokážem na elektrickom bicykli jazdiť dostatočne rýchlo?

Garantujeme vám, že s rýchlosťou ebiku budete spokojní. Elektrické bicykle dokážu jazdiť s rýchlosťou až 25 km/h. Táto rýchlosť je maximálna povolená pre ebiky na našom území. Existujú tiež ebiky, ktoré jazdia rýchlosťou do 45 km/h. Na tieto bicykle potrebujete rovnaké povolenie ako na skúter alebo motocykel.

7. Je elektrický bicykel bezpečný?

Elektrický bicykel je tak bezpečný ako ho bezpečne riadi cyklista. Nemusíte sa obávať, že by batéria mohla vybuchnúť alebo sa zničiť. Obal batérie je vodotesný a samotná batéria je v ráme bicykla uzamknutá.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ