Domov Technika a internet Štvorkolky patria nielen do lesa

Štvorkolky patria nielen do lesa

podľa Viktor Fiala
Štvorkolky patria nielen do lesa

Každý, kto má rád rýchlosť, skoky a extrémny terén, pozná štvorkolky. Minimálne ako divák z off roadových pretekov. Alebo ako dovolenkár, ktorý si štvorkolku vyskúšal na piesočných dunách. Štvorkolky nepatria len do lesa, na pretekárske dráhy a do piesočného terénu. Požičajte si od suseda úžitkovú štvorkolku a nepochopíte, ako ste bez nej mohli žiť v rámci prác v záhrade a na poli.

Športové štvorkolky a extrémna jazda

Štvorkolky športové nájdete v rôznych adrenalínových areáloch, kde si ich môžete prenajať. Niektorí šťastlivci majú športovú štvorkolku doma. A ak ide o veľkých šťastlivcov, stojí im v garáži štvorkolka Can-Am. Stroje tejto značky patria medzi špičku, sú spoľahlivé a bezpečné. So športovou štvorkolkou si môžete dovoliť vskutku extrémnu jazdu.

Veľkým pôžitkom je jazda cez bahno. Bahnenie alebo jazda v piesku patria k vrcholným skúsenostiam každého jazdca. Niekto má pôžitok zo zábavy a niekto je na vrchole blaha, keď využíva úžitkovú štvorkolku na prácu v záhrade a na poli.

Štvorkolky a vaša záhrada k sebe patria

Svojimi rozmermi a multifunkčnosťou je štvorkolka skvelým strojom pre pomoc do záhrady alebo ovocné sady. V týchto dňoch ju môžete vidieť na menších farmičkách ako zváža neporiadok nahromadený počas celej zimy.

Rámy úžitkovej štvorkolky sú skonštruované tak, aby odviezli náklad a uniesli záťaž v podobe príslušenstva. Stroje so silnejším výkonom a robustnejšou konštrukciou uvezú stovky kilogramov. Samozrejme, že je nutné k štvorkolke dokúpiť prívesný vozík. K vozíku kúpte postrekovač proti škodcom alebo rozmetač osiva.

Iné spôsoby využitia štvorkoliek

Okrem záhrad a polí sa využívajú štvorkolky na úpravu mestských parkov, na údržbu ciest a na záchranu životov. V menších mestečkách alebo na dedine sú štvorkolky lepším pomocníkom ako traktory.

K štvorkolke je možné pripevniť zametaciu kefu a vyčistiť chodníky od štrku. Následne k nej pripevnite kosačku a pokosíte aj úzky priestor medzi lavičkami v parku. V zime štvorkolka bez zaváhania odhrnie sneh vďaka pluhu. Ak by sa je prešmykovali kolesá, vymeňte ich za snežné pásy. Horskí záchranári vďaka pásom využívajú štvorkolky po celý rok. Dostanú sa rýchlo k zranenému a bezpečne ho odvezú do nemocnice.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ