Domov Zdravie, krása a životný štýl Trápi vás väčší výskyt vyrážok? Takto to vyriešite!

Trápi vás väčší výskyt vyrážok? Takto to vyriešite!

podľa Viktor Fiala
Trápi vás väčší výskyt vyrážok? Takto to vyriešite!

To, že máte vyrážky je normálne, no niekedy to môže signalizovať aj problém. Vyrážky sa prirodzene vyskytujú napríklad v pubertálnom období, kedy je zvýšená aktivita hormónov. Ak máte však vyrážky aj mimo toho obdobia, pravdepodobne je niekde problém.

Najčastejšie je podceňovaná práve starostlivosť o pleť. Možno si myslíte, že ide o jednoduchú vec, no nie je to tak. Každá pleť je totiž iná a vyžaduje si svoju špecifickú starostlivosť. Akné a vyrážky sú charakteristické najmä pre problematickú a mastnú pleť. Ak ste ju na sebe spozorovali aj vy, starostlivosť by mala byť nasledovná. O tom si povieme v tomto článku.

Skôr, ako k tomu prejdeme, viete prečo vyrážky vôbec vznikajú? Niekedy môže byť problémom genetická predispozícia, inokedy pridružené ochorenia, poprípade nesprávna starostlivosť. Mastná pokožka je totiž typická zvýšenou produkciou kožného mazu. Ten zvykne upchávať póry na tvári, dôsledkom čoho vzniká akné a vyrážky.

Používajte vhodné prípravky

Základom všetkého je, aby ste začali používať vhodné prípravky. To znamená, že by mali obsahovať výlučne prírodné látky. V tomto prípade sa však bez akýchkoľvek pochybností oplatí zainvestovať viac. Predsa len, ide o zdravie svojej pokožky a nemali by ste to podceniť. Skvelým riešením je BB krém, ktorý patrí do kategórie kórejskej kozmetiky. Obsahuje prírodné zložky a jeho konzistenciu si po prvom použití zamilujete.

Čistite si pleť pravidelne

Ak chcete mať krásnu žiarivú pleť, mali by ste si ju čistiť pravidelne. To znamená, že najmä ráno a večer. Všetko to však záleží aj od vašich potrieb. Postačí ak si tvár umyjete čistou vodou, poprípade to skombinujte aj s jemným čistiacim prípravkom.

Pite veľa vody

V neposlednom rade je mimoriadne dôležitý pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Ako alternatíva môže byť bylinkový alebo zelený čaj. Sladeným nápojom sa radšej vyhýbajte.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ