Domov Stavebníctvo a remeslá Trendy okien a dverí roku 2016

Trendy okien a dverí roku 2016

podľa spravca

Premýšľate o kúpe nových okien alebo dverí? Aké sú súčasné trendy v tejto oblasti? Okná a vchodové dvere sú základným vybavením každého rodinného domu alebo bytu. Pri výbere sa zohľadňuje cena, tepelno-izolačné vlastnosti, materiál, okenné profily, presklenie, odolnosť voči poškodeniu, výrobca … Okná i dvere sú však dôležité aj z hľadiska dizajnového. Aké sú momentálne trendy tohto roku?

Aký materiál je najvyhľadávanejší?

Najvyhľadávanejším materiálom pre výrobu okien a dverí je v súčasnosti plast. Plastové okná sú výhodné predovšetkým kvôli nízkej cene, ale taktiež výbornej kvalite a odolnosti voči vonkajším vplyvom. Aj keď stále presahujú na trhu okná vyrobené z dreva či hliníku, plast si drží prevahu a je najvyhľadávanejším materiálom. Má výhodu nielen vo variabilite, ale tiež v prevedení, keďže si môžete vybrať z viacerých dizajnových možností – tvarov, farieb či veľkostí. Mimoriadne „in“ sú prírodné materiály v interiéri, resp. aspoň dizajn prírodných materiálov. Ak nechcete zrovna drevené okná a dvere, dekory plastových okien imitujú prírodné dreviny, pričom samotný výber je už len na vás. Pokiaľ máte radi čisté a jednoduché farby, väčšina výrobcov poskytuje na výber dekory zo stoviek variantov vzorkovníku.

Vchodové dvere sú vašou vizitkou

Trendy sa však menia nielen v prípade okien, ale i vchodových dverí. Skúste porozmýšľať nad plnými dverami, ktoré vyzerajú elegantne a jednoducho zároveň. Dvere by mali mať aspoň jedno presklenie, aby vyzerali originálne a štýlovo. Najnovším trendom sú dokonca oblé tvary presklenia na dverách, ktoré môžu na prvý pohľad vyzerať nerovnomerne. Treba si uvedomiť, že vchodové dvere sú vizitkou každej domácnosti, takže pri výbere nezabúdajte na pekný dizajn, ktorý sa hodí k vášmu exteriéru, ale i interiéru. Samozrejmosťou sú technické a funkčné vlastnosti, ktorými by mali kvalitné dvere jednoznačne disponovať! Tie by mali byť zabezpečené proti neželanej „návšteve“, odolné voči vonkajším vplyvom, jednoducho ovládateľné a ľahké na údržbu.

Autorské právo: peshkova / 123RF Reklamní fotografie

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Zanechať komentár