Domov Zdravie, krása a životný štýl Veveričí park pri Štrbskom Plese

Veveričí park pri Štrbskom Plese

podľa Viktor Fiala

Štrbské Pleso patrí medzi turistami vyhľadávané a obľúbené miesto. Rekreanti si môžu oddýchnuť v prírode na prechádzkach po rôznych turistických chodníkoch alebo odpočinkom pri jazere Štrbské pleso s výhľadom na Vysoké Tatry. Štrbské Pleso však poskytuje zábavu aj pre športovo založených návštevníkov – Veveričí park.

Ide o adrenalínový park, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti hotelov a apartmánov. Jedná sa o turistami vyhľadávanú atrakciu, pretože poskytuje nielen adrenalín ale aj krásny výhľad na Vysoké Tatry. Park pozostáva z dvoch druhov tratí, takže na svoje si prídu nielen deti, ale aj dospelí. Náročnejšia trať pozostáva z 25 rôznych lanových prekážok, ktoré sú rozmiestnené na stromoch v približnej výške 5 metrov. Dospelá „veverica“ by si s touto traťou mala poradiť za 45 minút. Tím, ktorí si počas zdolávania prekážok budú chcieť vychutnať pohľad na Vysoké Tatry, sa čas do cieľa o niečo predĺži.  Menej náročná trať zabaví nielen vaše deti, ale aj vás pri pohľade na ich usmiate tváre.

Štrbské pleso ubytovanie poskytuje množstvo možností, a ak sa rozhodnete Veveričí park navštíviť, tak odporúčame ubytovanie štrbské pleso, ktoré okrem blízkosti Veveričieho parku poskytuje aj krásny výhľad na jazero Nové Štrbské pleso, ktoré sa nachádza v priamej pri penzióne. Ak sa vyberiete na Štrbské Pleso ubytovanie určite odporúčame v blízkosti vody, je to neuveriteľná romantika.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ