Domov Stavebníctvo a remeslá Malý šikovný pomocník minibager.

Malý šikovný pomocník minibager.

podľa Viktor Fiala

Značka Caterpillar, v skratke Cat, je synonymom pre spoľahlivé elektrocentrály, poľnohospodárske stroje a stavebné stroje. Práve rady stavebných strojov sa nedávno rozrástli o nové modely obľúbených minirýpadiel v kategórií do dvoch ton.

Hlavným znakom novej rady minibagrov sú jednoduché ovládanie pomocou joysticku, výborný výkon a nízke prevádzkové náklady.

Celkovo je cieľom výrobcov minibagrov priblížiť tieto malé stroje výkonom aj výbavou k ich väčším ekvivalentom.

Nové modely Cat 301.5, Cat 301.6, Cat 301.7 CR, Cat 301.8 a Cat 302 CR majú efektívne dieselové motory a hydraulické systémy load sensing.

Súčasťou priestrannej kabíny je moderný LCD monitor, na ktorom sú zobrazované informácie o stroji. Minibager môžete ovládať klasicky pomocou páky a pedálov alebo si ovládanie jednoducho prepnete jedným tlačítkom na riadenie joystickom, ktoré je pohodlné a presné.

Podporný štít nových minirýpadiel má veľkú dráhu zdvihu. Tieto malé stroje si tak poradia pri zemných prácach ako je zasypávanie, spätný záhod a odsúvanie.

Práca s týmito malými pomocníkmi je veľmi intuitívna a rýchlo si na ne zvykne každý strojník.

Značka Caterpillar sa neorientuje výlučne na predaj nových strojov. Použité stroje vo výbornom technickom stave si tak môžete vyskúšať v praxi prakticky kedykoľvek. Najbližšia požičovňa stavebných strojov Zeppelin je možno aj vo vašom meste.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ