Domov Technika a internet 5 skvelých miest na rozlúčku so slobodou v Európe

5 skvelých miest na rozlúčku so slobodou v Európe

podľa spravca

 Vybrali sme pre vás 5 miest, ktoré sa oplatí navštíviť, ak vy (alebo váš kamoš, či kamoška) plánujete rozlúčku so slobodou.

  1. Krčmičky v Prahe, Česká republika

Praha je jednou z najpopulárnejších destinácií pre cudzincov, ktorí  tam jazdia búrlivo sa lúčiť so slobodou. Okrem dobrého piva si tam mladí užívajú hŕbu koncertov, diskoték, hudobných klubov, ale aj jedinečnú atmosféru historického centra osvetleného plynovými lampami. Väčšie skupiny si môžu prenajať na Vltave parník a užívať si nerušené jazdy.

  1. Do karnevalového Patras, Grécko

Na severe Peloponézskeho polostrova leží tretie najväčšie grécke mesto. Síce nedisponuje toľkými historickými pamiatkami, ale oslavy tam bývajú búrlivé. O tom sa môžete presvedčiť práve v marci, keď tam je raj karnevalov. Práve Patras hostí jeden z najväčších karnevalov, ktorý čerpá zo starogréckych dionýzovských osláv. Pripravte sa na tradičný silný nápoj ouzo.

  1. Za pohárom šampanského do Champagne, Francúzsko

Kde inde “buchnúť” fľašu sektu, než vo francúzskom kraji Champagne-Ardenne, kde sa zrodilo naozajstné šampanské. Zvlnené kopčeky sú ideálnym miestomna pešiu turistiku alebo cyklistiku. Oslavy s fľašou pravého šampanského uprostred viníc môžu byť naozajstným zážitkom.

  1. Sangria v Barcelone, Španielsko

Barcelona je jedným z najpopulárnejších neanglicky hovoriacich miest na rozlúčky so slobodou. Jachty, preteky motokár, hazardné hry, nakupovanie, tanec, striptízové bary, jedlo a pitie. Barcelona má všetko. Cez deň prechádzate módne butiky, k obedu ochutnáte miestne morské plody a sangriu, popoludní si dáte siestu a večer si už len vyberiete, či budete hýriť v starom meste, alebo sa radšej vydáte do baru na pláži.

  1. Zápasy v bahne v Bratislave, Slovensko

Bratislava patrí medzi tie útulnejšie destinácie. Ak teda nemáte chuť na ruch veľkomesta, ale radšej chcete všetko v pešej vzdialenosti, potom je Bratislava skvelý výber.Ak si nájdete hostel v Bratislave v centre, alebo v blízkosti centra, žiaden transport počas celého vášho víkendu nebudete potrebovať. Okrem toho tam nájdete množstvo malých pubov, reštík, ale aj moderných barov. Všetko tak nejako pekne pokope. Nenechajte si  ujsť zápasy v bahne, kde dievčatá fakt zápasia, potom si k sebe zoberú aj oslávenca a nič mu nedarujú. Je to naozaj jedinečná príležitosť. Ďalšou možnosťou sú vínne ochutnávky a vínne cesty v okolí Bratislavy.

Tento článok Vám pripravil Patio Hostel Bratislava.

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ