Domov Technika a internet 5 tipov na príslušenstvo pre kemperov

5 tipov na príslušenstvo pre kemperov

podľa Viktor Fiala
5 tipov na príslušenstvo pre kemperov

Keď neviete, čo partnerovi kúpiť pod vianočný stromček alebo k narodeninám, spomeňte si na jeho hobby. Čo robí rád vo voľnom čase? Ak ide o kempovanie, odporúčame k sviatku kúpiť príslušenstvo a doplnkové potreby pre stanovanie. Ktorých 5 pomôcok každý kemper ocení?

1. Poriadny stan

Samozrejme, že kemper stan vlastní. Ale čo keby ste ho potešili úplne novým stanom? Najlepšie takým, ktorý už bude mať na celý život a v ktorom sa bude cítiť ako v hoteli. Tieto vlastnosti spĺňajú autostany. V oblasti vzhľadu ide o stany, ktoré sa podobajú na klasické. Markantný rozdiel je však v tom, že stan na auto sa inštaluje na strechu vozidla. Už žiadne ležanie na studenej zemi, už žiadne navlhnuté oblečenie a už žiadne mravce v stane. Autostan je na stanovanie ideálny.

2. Objemný strešný box

Nie každému sa pozdáva stanovania na streche. Ak patrí váš partner medzi klasikov a autostan nie je pre neho to pravé orechové, tak mu kúpte strešný box. Do objemnejšieho boxu bez problémov uloží stan, spacáky, oblečenie a ešte mu zostane voľné miesto na športové pomôcky. Strešné boxy sú skrátka top príslušenstvo pre každú dovolenku autom.

3. Nosič bicyklov

Bolo by na škodu, keby ste počas kempovania nevyužili možnosti na spoznávanie okolia. Môžete síce ísť po svojich, ale na kolesách to pôjde rýchlejšie i zábavnejšie. Bicykle bez problémov zoberiete so sebou kamkoľvek, ak investujete do nosiča bicyklov. Najkvalitnejší je ten, čo sa pripevňuje na ťažné zariadenie, ale dobre vás poslúžia aj lacnejší variant s pripevnením na piate dvere.

4. Praktická markíza

Nielen k autostanu sa dá pripevniť dodatočná strieška v podobe markízy. Vďaka tomuto príslušenstvu sa zväčšia priestorové možnosti stanu. Vznikne akási terasa vhodná na grilovanie alebo posedenie počas dažďa. Markízy sú skladné a zároveň po postavení stabilné. Niektoré autostany majú už vo výbave od výrobcu markízu alebo dokonca krytú predsieň.

5. Kempingové sedenie

Pod prístrešok patrí čo? No predsa sedenie. Zakúpiť je možné rôzne skladacie stoličky a stolíky alebo celé sety kempingového sedenia. Vždy ide o veľmi skladné príslušenstvo, ktoré sa vojde do kufra vozidla alebo do strešného boxu. Existujú dokonca kempingové postele, ktoré vás v klasickom stane uchránia od chladu vychádzajúceho zo zeme.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ