Domov Technika a internet Kúpa či prenájom nehnuteľnosti: Bez makléra to nepôjde!

Kúpa či prenájom nehnuteľnosti: Bez makléra to nepôjde!

podľa spravca

A bez dobrého makléra už vôbec nie. Len ten Vám totiž fundovane poradí, pomôže, vyzná sa a vie, aké sú aktuálne ponuky kancelárií, ktorá nehnuteľnosť má prehnanú cenu a do ktorej sa rozhodne oplatí investovať.

Ponúkame 3 tipy, ako nájsť dobrého makléra.

Prenájom nehnuteľnosti v rukách odborníka

Predávate, kupujete či zháňate prenájom nehnuteľnosti a netušíte, ako na to? Nezúfajte, existujú možnosti, vďaka ktorým to hravo zvládnete. Či už Vám bude nápomocná poradňa kancelarie.sk.

alebo vsadíte na makléra, dôležité je nechať si poradiť od skutočných profesionálov, ktorí sa na trhu s nehnuteľnosťami dostatočne vyznajú. Obzvlášť pri výbere makléra si je treba dať pozor na niekoľko faktorov, ktoré Vám poľahky napovedia, či sa skutočne jedná o cennú pomoc.

Vyberte si vhodného makléra aj Vy vďaka našim 3 radám. Čo si musíte všímať?

  1. Ozajstný profesionál

Skutočný odborník sa nebojí Vašich otázok. A tak aj dobrého makléra spoznáte podľa toho, ako reaguje na Vaše otázky a pripomienky súvisiace s predajom či prenájmom nehnuteľnosti. Samozrejmosťou je jeho znalosť o všetkých potrebných dokladoch nevyhnutných na vypracovanie zmlúv, rovnako tak by mal poznať reálne ceny  prenájmu nehnuteľností. Skrátka je jeho povinnosťou Vás automaticky upozorniť na všetko dôležité, prípadne vypracovať a zohnať potrebné dokumenty.

A na čo rozhodne dbajte, je celkový pocit z komunikácie s ním. Veď predaj, kúpa či prenájom nehnuteľnosti je vážna vec, a tak by tomu mal zodpovedať aj prístup makléra k Vám a celej záležitosti. Nech je to osoba, s ktorou sa príjemne komunikuje a ktorá Vás neodbije.

  1. Vaše absolútne pohodlie

Kvalitné služby by mali byť adekvátne ocenené. Platí to aj v oblasti predaja či prenájmu nehnuteľností. Maklér, ktorý Vás odbremení od množstva administratívnych úkonov, pretože sú pre Vás zložité alebo na ne vôbec nemáte čas, je veľké plus. Pre neho aj pre Vás.

  1. Najvyššia cena zárukou rýchleho predaja?

V prípade, že sa dáte „dokopy“ s maklérom, ktorý vyznáva politiku najvyššej, pomerne nafúknutej ceny nehnuteľnosti, môžete sa vopred pripraviť na dlhý a zložitý proces predaja, prenájmu či kúpy Vašej nehnuteľnosti. Skutočný profesionál však vie, že ak cenu nastaví o čosi nižšie, o nehnuteľnosť bude hneď väčší záujem. S počtom obhliadok totiž logicky rastie aj možnosť vyjednávať o cene, a najmä jej rýchlejší predaj, kúpa alebo prenájom.

Tak čo, poradili sme Vám? Dáte si poradiť?

 
Autorské právo: ginasanders / 123RF Reklamní fotografie

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ