Domov Zdravie, krása a životný štýl Liečba bolesti kolena: Toto jednoznačne zaberie!

Liečba bolesti kolena: Toto jednoznačne zaberie!

podľa Viktor Fiala
Liečba bolesti kolena: Toto jednoznačne zaberie!

Každý z nás to pozná. Občas zažívame bolesti kolena, a to v rôznom veku. Či už ide o športovcov alebo seniorov, bolesť kolena raz za čas potrápi všetkých. Ako proti tomu bojovať a čo robiť, keď už je to naozaj moc?

Bolesť kolena sa rozdeľuje na akútnu a chronickú. Čo sa týka akútnej, tá vzniká pri náhlom zaťažení, dôsledkom nadmernej fyzickej záťaže. V tomto prípade však platí, že vám to postačí len rozhýbať, poprípade na postihnuté miesto prikladať ľad. Pri chronickej bolesti kolena to však také jednoduché nebude. Prečo vzniká a ako ju možno liečiť?

Dôvody vzniku chronickej bolesti

Čo sa týka chronickej bolesti, vzniká následkom infekcií, zápalov či degeneratívnych ochorení. Dôvodov je naozaj veľa a presnú príčinu zistí výlučne lekár, ktorý sa špecializuje v tejto oblasti. Liečba bolesti kolena je však niečo, čo sa vykonáva v súčasnosti sa bežnej báze.

Liečba bolesti kolena

Pýtate sa, ako sa dá chronická bolesť vyliečiť? Tentokrát nebudeme opisovať žiadne tabletky či konopné masti. Liečba spočíva v intervenčnej diagnostike, ktorá sa vykonáva výlučne pod rtg. Keďže je koleno inervované nervami, do ich blízkosti sa zavedie ihlou lokálne anestetikum.

Pri tejto diagnóze väčšine pacientom bolesť ustúpi, no ak sa tak nestane, problém je možné nájsť aj iné. Ak bolesť ustúpi, nasleduje samotná liečba v podobe denervácie kolena. Nemali by sme však zabúdať na to, že v niektorých prípadoch je druh bolesti naozaj vážny a nepomôže nič iné ako celková výmena kĺbu. Nemusíte sa však ničoho báť, rozhodne to zlepší kvalitu vášho života.

Aké sú výhody tejto liečby?

Výhod spomínanej liečby je naozaj veľmi veľa. V prvom rade pacient pocíti vytúžený pokoj od neustálych bolestí. Uľaví sa mu na pár mesiacov až rokov. V každom prípade sa však nájde príčina bolesti, vďaka čomu sa nastaví aj potrebná účinná liečba. Tak neváhajte a vyriešte bolesti kolien čím skôr. Nezabúdajte, že zdravie je prvoradé.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ