Domov Zdravie, krása a životný štýl Nenávidíte stáť v kolóne? Odstavte auto do garáže a jazdite alternatívne

Nenávidíte stáť v kolóne? Odstavte auto do garáže a jazdite alternatívne

podľa Viktor Fiala
Nenávidíte stáť v kolóne? Odstavte auto do garáže a jazdite alternatívne

Máte prácu, ktorá vás baví, ale ráno stávate so zlou náladou, lebo vás čaká jazda cez upchaté centrum mesta? Stáť v kolóne znamená, že strácate čas a niekto aj nervy. Prečo by ste sa mali každé ráno trápiť, keď môžete zvoliť iné spôsoby dopravy? O preplnených autobusoch nebudeme ani uvažovať. Jazdiť do práce sa dá alternatívne. Napríklad na elektro kolobežke. Myslíte si, že tento dopravný prostriedok nie je pre vás? Možno vás presvedčíme o opaku.

Keď sa dospelí na čas prenesú do detských čias

Elektro kolobežka je vlastne kolobežka pre dospelých, ktorá vám umožní sa na chvíľu cítiť ako malé dieťa. Nejde o hračku, a preto nepatrí do rúk malých detí. Niektoré elektro kolobežky zvládnu pomerne veľkú rýchlosť a ničím nezvyčajným nie sú pády či strety s inými dopravnými prostriedkami. Počas jazdy na elektro kolobežke pre vás platia pravidlá cestnej premávky. Keď budete jazdiť podľa pravidiel a nepreháňať to s rýchlosťou, tak sa nemusíte o svoju bezpečnosť obávať.  Po pár kilometroch zistíte, že jazda na kolobežke je naozaj zábavná. Tento prostriedok prepravy je stále populárnejší hlavne vo väčších mestách. Rýchlo sa dostanete všade, kde potrebujete a nemusíte sa trápiť s kolónami a ani hľadaním parkovacieho miesta. Kolobežka je navyše veľmi skladná. Zrátali ste niekedy všetky financie minuté na benzín alebo na mesačenky mestskej dopravy? Ak by ste to urobili, tak by sa vám zatočila hlava. Investícia do elektro kolobežky nie je vysoká a po pár mesiacoch sa vám vráti. Na svoj chod potrebuje tento typ kolobežky minimum elektriny, takže ju stačí na noc zapojiť do zásuvky.

Nielen úspora času a peňazí

Okrem úspory času pri prejazde mestom a peňazí na benzín má jazdenie na elektro kolobežke aj iné výhody. Zredukujete napríklad návštevy v autoservisoch. Oproti automobilu si kolobežka vyžaduje len minimum údržby. Prakticky ide len o spomínané nabíjanie batérie. Elektro kolobežky nie sú kazové. Pozornosť musíte venovať iba pneumatikám a občas skontrolovať pevnosť spojov. Na elektro kolobežke sa naučí jazdiť každý behom pár sekúnd. Pokojne ju kúpte aj starým rodičom. Iste ocenia, že ste spravili krok k ochrane životného prostredia. A dokonca aj krok k zdraviu. Na kolobežke sa pohybujete po čerstvom vzduchu a pri státí na nej zapájate do činnosti svaly stredu tela. Vďaka elektro kolobežke si nebadane vybudujete povestné tehličky na bruchu. Jazdiť na kolobežke je zábavné a do práce prídete s lepšou náladou. Kde nájdete veľký výber elektro kolobežiek? No predsa na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Jediným kliknutím budete mať kolobežku za dva dni doma a môžete skúšať, čo všetko dokáže.

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ