Domov Technika a internet Semester začína, čo nesmiete premeškať?

Semester začína, čo nesmiete premeškať?

podľa spravca

Začiatok semestra je dôležitá udalosť, ktorá študentov hneď poriadne zamestná. Ak nemáte extra dobrú pamäť, radšej si všetky veci poriadne zapíšte. A ak ste si nezapísali, inšpirujte sa našimi tipmi, ako prežiť prvé týždne bez ujmy.

Zápis

Na zápis majú školy niekoľko termínov, no spravidla ho treba stihnúť ešte v septembri. Na zápis nemusíte ísť osobne, môže ho za vás vybaviť akákoľvek iná osoba (spolužiak, rodinný príslušník) v prípade, že mu dáte splnomocnenie, s ktorým sa môže preukázať na študijnom oddelení a vybaviť za vás všetky náležitosti.

Návšteva knižnice

Potrebujete k vašej záverečnej práci nejakú knihu? Možno by ste mali behnúť to katedrálnej aj fakultnej, ale pokojne aj do univerzitnej knižnice čo najskôr. Kniha môže mať len jeden výtlačok a vy sa po ňu už počas semestra nemusíte dostať. Zhromaždite si všetky podklady teraz a môžete mať pokoj.

Výber voliteľných predmetov

Voliteľné predmety sú tu preto, aby sme si vybrali niečo, čo nás bude skutočne baviť a aby sme nabrali kredity, na ktoré nám povinné predmety nestačia. Každopádne nám môžu výrazne pomôcť napríklad pri písaní bakalárky, ale aj ich vyučujúci sa môžu stať našim školiteľom a navrhnúť nám tému našej diplomovky.

Nákup pomôcok

Ak ste na škole, ktorá od vás vyžaduje nejaké matematické, rysovacie, chemické alebo iné laboratórne pomôcky, zabezpečte si ich hneď. Na prvých cvičeniach budete pripravení a nemusíte sa báť, že vašich 300 spolužiakov vykúpi všetky obchody v okolí 100 km od vašej školy.

Úhrady a brigády

Internát, školné, ISIC, obedy, električenka. Za to všetko a mnohé ďalšie sa platí. Nastavte si trvalé príkazy, vytvorte si tabuľku a evidujte si, čo máte uhradené. Ak potrebujete na úhrady aj brigádu, hľadajte si ju skôr, než začnú brigádovať tisícky študentov z celého Slovenska a na vás práca neostane.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ