Domov Zdravie, krása a životný štýl Tip na vianočný darček – kolobežka pre dospelých

Tip na vianočný darček – kolobežka pre dospelých

podľa Viktor Fiala

Uvažujete nad tým, čo kúpite svojej polovičke na Vianoce? Skvelým tipom je kolobežka pre dospelých. Kolobežky už dávno neslúžia len ako hračka pre najmenšie deti. Stali sa obľúbeným dopravným prostriedkom. Pomocou kolobežky sa viete prepraviť po meste i mimo neho. Okrem toho si pri jazde na nej celkom slušne zašportujete na čerstvom vzduchu.

Prečo je kolobežka tak úžasná

V posledných rokoch sa tešia veľkej obľube nielen klasické kolobežky, ale aj elektro kolobežky. Dnes si však povieme niečo o klasickej, ktorá je jedinečným prostriedkom na prepravu a športovanie. Kolobežky sú bezpečným dopravným prostriedkom, ktorý je vhodný naozaj pre každého bez rozdielu veku. Naučiť sa jazdiť na kolobežke je otázkou pár minút. Kolobežka pre dospelých dobre poslúži vám, vašej polovičke a dokonca aj vašim rodičom. Jazda na dvoch kolesách môže byť pohodovou alebo adrenalínovou záležitosťou podľa vášho štýlu. Možno ste netušili, že športovaním na kolobežke sa dajú odstrániť bolesti chrbtice v krížovej oblasti vďaka posilňovaniu stabilizačného stredu tela. Okrem toho si posilníte svaly na rukách a nohách či brušné svalstvo. Zároveň je jazda na kolobežke šetrná ku kĺbom. Na jazdu po meste neexistuje vhodnejší a skladnejší dopravný prostriedok. Oproti bicyklu je kolobežka oveľa lacnejšia a menej náročná na údržbu.

Kolobežka pre celú rodinu

Kolobežiek je na trhu viacej typov, a preto na nich môže jazdiť celá rodina. Pre vaše ratolesti je určená kolobežka pre deti. Najmenšie deti si môžu bez rizika nehody zajazdiť na kolobežke s tromi kolieskami. Takáto kolobežka je určená pre deti do dvoch rokov. Vďaka kolobežke sa deti naučia udržať stabilitu a zlepší sa ich svalová koordinácia. Kolobežka pre dospelých je dostupná v dvoch variantoch – na jazdu po cestách alebo po nerovnom teréne. Nerovný terén si totiž vyžaduje väčšiu šírku plášťa kolies. Športová kolobežka pre dospelých by mala mať nafukovacie kolesá a predné o niečo väčšie ako zadné. Ak chcete kolobežku prevážať  v aute či autobuse, zaobstarajte si ľahší model s možnosťou rýchleho poskladania. Pre adrenalínových nadšencov sú určené freestyle kolobežky. Tieto kolobežky majú ľahšiu a odolnejšiu hliníkovú konštrukciu, aby zvládli skoky a rôzne triky. Pri jazde na freestyle kolobežke nezabudnite na prilbu, rukavice a chrániče kolien či lakťov. Najširší výber kolobežiek za skvelé nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Okrem kolobežiek si v inSPORTline môžete zakúpiť stroje na cvičenie, športové oblečenie a doplnky.

 

 

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ