Domov Technika a internet Veľkoplošná tlač – vyberajte to najlepšie!

Veľkoplošná tlač – vyberajte to najlepšie!

podľa Viktor Fiala

Nechajte si namixovať ten správny kokteil veľkoplošnej tlače, ktorá môže slúžiť ako efektívna reklama, ale aj atraktívna prezentácia. Aké riešenia veľkoplošnej tlače sa v dnešnej dobe oplatia?

Kvalitná tlač je v živote dôležitá, predovšetkým ak hovoríme o veľkoplošnej tlači. Hoci na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že mnohé nedokonalosti na veľkoplošnej tlači jednoducho zaniknú, opak je pravdou. Ak chcete, aby veľkoformátová tlač pôsobila čo najlepšie, mali by ste ju zveriť do rúk profesionálom. Jedine v takom prípade získate potlač, ktorá bude mať perfektné rozlíšenie a bude vás či vašu firmu reprezentovať v tom najlepšom duchu.

Veľkoplošná tlač sa v zásade delí na exteriérovú a interiérovú tlač. Už samotné názvy naznačujú, na aké použitie sú jednotlivé typy tlače určené. Pri interiérovej veľkoplošnej tlači sa využíva atramentová technológia tlače, ktorá je zárukou najvyššej kvality, rozlíšenia a vernosti farieb. Preto je vhodná aj na tlač veľkoplošných fotografií, obrazov a projektov, pri ktorých je maximálna kvalita tlače veľmi dôležitá. No atramentová technológia tlače nie je vodostála, preto je vhodná len do interiéru.

Neoblomná odolnosť

Z iného súdku je exteriérová veľkoplošná tlač, ktorá je založená na ecosolventnej a latexovej technológii. Vďaka nej je potlač odolná voči všetkým poveternostným vplyvom a slnečnému žiareniu, potlačiť sa ňou dajú aj hrubšie materiály, rôzne bannery či transparenty. K veľkoplošnej tlači patrí aj čiarová grafika a čiernobiela tlač, ktorá je vhodná najmä v prípade technických výkresov, elektrických schém a podobne. Okrem vysokej presnosti tlače je benefitom aj nízka cena za výtlačok.

Tak neváhajte, nechajte si vyrobiť kvalitnú potlač aj vy a reprezentujte sa v tom najlepšom svetle.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ