Domov Technika a internet Vozidlá Can-Am – čo by ste o nich mali vedieť?

Vozidlá Can-Am – čo by ste o nich mali vedieť?

podľa Viktor Fiala

Líder vo svete terénnych motocyklov – spoločnosť BRP pokračuje v dobývaní srdca nadšencov offroadov v Severnej Amerike, pričom rozšírilo svoju off-roadovú značku Can-Am zavedením úplne nového modelu Can-Am Maverick Sport MAX DPS 1000R a mnohými novými inovatívnymi riešeniami.

Zdokonaľovanie vozidiel Can-Am

Štvorkolka Can-Am Maverick Sport MAX DPS 1000R dodáva vzrušenie z jazdy až pre štyroch jazdcov. „Štvorkolky Can-Am Maverick Sport MAX sú určené pre nadšencov jazdiacich na výkon, ktorí majú radi zdolávanie výziev v teréne spolu so svojimi priateľmi a rodinou,“ uviedol Bernard Guy, senior viceprezident pre globálnu produktovú stratégiu BRP. „Pokračujeme v zdokonaľovaní vozidiel Can-Am špičkovým vybavením, funkčnými dizajnmi, vynikajúcou ergonómiou a špeciálnymi vlastnosťami, aby sme vynikli oproti konkurencii.“

Najťažší závod na svete

„Sme veľmi hrdí na to, že sme súťaž vyhrali štvrtýkrát za sebou, pretože Dakar je skutočne najťažším závodom na svete,“ uviedol Bernard Guy. „Aby ovládol tento závod, musí byť Maverick X3 pripravený na akýkoľvek potenciálne zložitý scenár a musí byť schopný ho zvládnuť. Takže plánujeme najťažšie podmienky, analyzujeme, ako naše stroje reagujú počas 12 dní a následne aplikujeme naše zistenia na celú zostavu. Na konci dňa je všetko, čo robíme, zamerané na zlepšenie skúseností našich vodičov,“ uviedol senior viceprezident spoločnosti BRP.

Spoločnosť BRP – kto je to?

Spoločnosť BRP a jej štvorkolky Can-Am obsadili v roku 2021 štvrté víťazstvo v rade na Rally Dakar (2018 – 2021) a skončili na prvých 11 miestach. Motor od BRP-Rotax je technickým srdcom tejto grandióznej víťaznej série a dominantou súťaže. Vytrvalostné preteky začali prológom 2. januára v Džidde, kde sa aj po 12. etapách a 7646 kilometroch dňa 15. januára skončili. Trať viedla opäť územím Saudskej Arábie, pričom viedli predovšetkým horské trasy s kamenistým povrchom, ako aj so sypkým povrchom púšte Rub al Chálí.

 

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ