Máte v pláne začať podnikať ako eseročka? Pre vás a pre každého, kto sa chystá podnikať, prinášame 5 tipov nielen pre založenie, ale tiež pre bezproblémový chod s.r.o.. Naše rady vám pomôžu ušetriť čas, peniaze a podnikať efektívnejšie.
1. Založenie s.r.o. cez firmu
V prvom rade si dobre premyslite či sa do založenia eseročky pustíte sami alebo založenie s.r.o. vložíte plne do rúk firmy. Niektorí začínajúci podnikatelia nemajú peňazí nazvyš a obávajú sa, že založenie cez firmu je veľmi drahé. Opak je pravda, keďže uvedené firmy poznajú grify, ako na otvorení spoločnosti ušetriť. Uvedomiť si musíte tiež fakt, že založenie s.r.o. so sebou nesie istú byrokratickú záťaž. Ak nie je chodenie po úradoch vašim koníčkom, nechajte celý proces založenia na profesionáloch.
2. Kúpa ready made s.r.o.
Okrem možnosti založenia eseročky cez firmu máte možnosť začať podnikať veľmi rýchlo vďaka ready made s.r.o.. Založenie eseročky klasickou cestou trvá približne 3 týždne. Vďaka ready made s.r.o. smiete začať podnikať ihneď po podpise zmlúv. Kúpou ready made s.r.o. získate spoločnosť, ktorá už nejakú dobu existuje, je právne a po ekonomickej stránke v bezchybnom stave.
3. Virtuálne sídlo
Každá eseročka musí mať sídlo. Možnosťou je uviesť ako sídlo spoločnosti vlastnú adresu. Táto možnosť je však nekomfortná a veľa podnikateľov sa jej snaží vyhnúť tak, že si prenajmú kanceláriu. Ani tento variant nie je úplne ideálnym riešením. Vysoký nájom investujte radšej do rozvoja firmy. Oveľa lacnejšie vás vyjde virtuálne sídlo. Na lukratívnej adrese získate miesto, kde môžete prijímať poštu a dokonca je možné si priplatiť za administratívne služby alebo za prenájom konferenčnej miestnosti.
4. Virtuálna asistentka
Okrem virtuálneho sídla môžete mať aj virtuálnu asistentku. Ak nepotrebujete služby sekretárky neustále, ale len v určité dni v mesiaci, virtuálna asistentka je to pravé pre vás. Vybrať sa dá z asistentiek, ktoré ovládajú techniku administratívy, dokážu spravovať firemné stránky, sociálne siete alebo perfektne zorganizujú vaše pracovné cesty. Prakticky všetko, čo robí bežná asistentka v kancelárii, dokáže virtuálna spraviť online.
5. Kedy sa vyplatí eseročka
Ak ste sa pri čítaní dostali až k týmto riadkom, asi ste presvedčení o tom, že eseročku si založíte. Väčšina podnikateľov si najskôr založí živnosť a po pár rokoch podnikania prejde na s.r.o.. Firme s viacerými zamestnancami a príjmami vyššími ako 20 tisíc eur ročne sa eseročka oplatí finančne i z hľadiska eliminácie rizika. Nebojte sa založenia s.r.o. a obráťte sa so svojim otázkami na firmy, ktoré za vás vybavia celý proces založenia.